Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz Budapesten...

Mennyire nehéz Budapesten vezetni?

Figyelt kérdés

Idén már 2. éve van jogosítványom, de még nem volt alkalmam Pesten vezetni.

Tudom a szabályokat stb, de hogy őszinte legyek inkább a villamos miatt parázok.

Vezettem már Békéscsabán, Salgótarján környéke, Jászberény stb.

Egyébként Egerben vizsgáztam.

Mire kell figyelni igazából? Vagy inkább hogyan győzzem le a félelmem? Előre is köszönöm a segítségeket!


tegnap 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon.
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vmitől, akkor pont a villamostól kell a legkevésbé parázni, mivel a legtöbbje zárt pályán megy, és max. keresztezed a villamospályát. Sokkal jobban kell figyelni a többi autóra, bringásra, rolleresre, sávokra, táblákra, felfestésekre, azok hiányára, stb. De rutinnal menni fog.
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én miskolci vagyok, nálunk hetente veri valaki telibe a villamost kocsival, de én nem féltem ettől Pesten. Ezer felé kellett viszont figyelni, a hajam égnek állt, mire odaértem, ahova akartam. Kétszer, két különböző taxis úgy váltott sávot, hogy centiken múlt, hogy nem mentünk össze, egyszer valami dobozos kanyarodott rám, és a gyalogosok úgy mentek át a piroson, mintha nem lenne holnap. Rolleres nem rémlik, de azért az is baromi para tud lenni. A villamos ehhez képest jófej, marad a sínen, akármi van :D
tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autód ugyanaz, mint otthon. A KRESZ is. Csak itt egy kicsit többen vannak az utakon, többféle járművel. De parázni felesleges emiatt.
tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sok az egyirányú utca, arra vigyázz.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha zöldet kapsz, nyomjad a gázt, majd váltogass a kereszteződés után, ne miattad jusson négy autó helyett csak kettő át. Találd ki időben, mikor melyik sávban kellene lenned (már van gps, nem nehéz), indexelj időben, ne abban a pillanatban, amikor már tekernéd a kormányt is. Ha normálisan és előrelátóan közlekedsz, mások is előzékenyek lesznek veled. Sok a többsávos út, esetleges mentőautó miatt kötelezően vagy motoros miatt jófejségből sávon belül is attól függően, melyik sávban vagy, igyekezz az értelmes szélére húzódni, amikor megállsz. Jobb tükör nem csak dekoráció, holttérellenőrzés sem hülyeség, vannak kerékpársávok meg ökrök, minden manőver előtt legyél majdnem annyira körültekintő, mint ahogy forgalmi vizsgán hülyeségnek tűnt de kötelező volt.
tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!