Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Repülőgépeken miért van...

Repülőgépeken miért van időjárás radar? (hisz fenn vannak ellátnak kilométerekre, látják a felhőket)

Figyelt kérdés
Sziasztok tényleg nem értem és tisztelettel kérdeztem a kioktatást mellőzzük. Ha nézek cockpit videókat az egyik monitoron mintha időjárás radar lenne a pilóták előtt. Ez miért kell? Hisz a levegőben kilóméterekre ellátnak szabad szemmel, gondolom a felhőket észre veszik nem?
tegnap 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert például éjjel semmit sem látnak, ahogy egy felhőn áthaladva sem. No meg a légörvények és más időjárási jelenségek nem feltétlen láthatók szabad szemmel tiszta időben sem.
tegnap 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit lát maga előtt? Felhőket. De az nem elegendő ok sem süllyedésre, sem emelkedés, kitérő útvonalhoz.

És mi van mögötte?

tegnap 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igy már értem köszi, örvényekre stb nem gondoltam amik nem is látszanak szabad szemmel .
tegnap 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!