Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autopalya matricat meddig...

Autopalya matricat meddig kell megvenni? Eleg 24 oran belül, miutan felhajtottam az autopalyara, vagy amikor mar az atutopalyan vagyok, akkor mar rögtön kell?

Figyelt kérdés
júl. 29. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes már indulás előtt megvenni, hogy ne legyen büntetés.
júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha VÉLETLENÜL felhajtottál, a pótdíj elkerülhető, ha 60 percen belül fizetsz. De már eleve kell rendelkezned matricával.
júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
júl. 29. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A felhajtás előtt.

Magyarországon van 1 óra türelmi idő, más országokban általában nincs.

júl. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha van 1 ora türelmi idö, akkor felhajtas utan, egy oran belül is megvehetem - remelem jol ertettem.
júl. 30. 07:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól értetted. De ez csak Magyarországon van. Az általános az, hogy a felhajtáskor már kell lennie matricának.
júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és csak magyar pályákon. A bevezetésekor az volt a hivatalos indoklás, hogy aki véletlenül hajt fel a pályára, vagy csak a matricáról feledkezett meg, a fizetés készség meg van benne, azt ne büntessék.

Régebben, amikor ez itt gyakori kérdés volt, felmerült egy téves elképzelés.

Az egy órán belül nem azt jelenti, hogy ha mondjuk húsz perc után le is jössz, akkor nem kell fizetni. Nem 60 perc szabad játékról van szó.

júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!