Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik cégek támogatják a C...

Melyik cégek támogatják a C és C+E kategóriájú jogosítványokat a WSZL-en kívül?

Figyelt kérdés

A wszl-ről tudok egyedül, hogy ők biztosan támogatják, de van még esetleg másik cég is, amelyik támogatná?

Nyilván bizonyos feltételekkel, pl 2 évet aláírva.


B kategóriás jogsim van.


Előre is köszönöm!



júl. 13. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen cég van, de pl a waberernél biztos nem fognak elküldeni szekrényeket pakolni, mint engem egy kis gyöngyösi lóf.ng cégnél.

Jobb egy nagyot választani szerintem.

júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát akad egy-kettő cég amelyik ezt vállalja, de nem sűrűn fordul ez elő mostanság. Ugye volt egy időben az elmúlt pár évben ez az OFA Non-Profit szervezet, ahol több 100 / 1000 embernek segítettek megszerezni a nagyobb kategóriákat.


Általában az szokott lenni, hogy a fuvarozó cégek a saját embereiket küldik el nagyobb kategóriákra. Például egy csak "B" kategóriásokból álló furgonos fuvarozó cég elküldi az embereit "C" és / vagy "C+E" kategóriára, mert szeretne nagyobb, drágább árukat szállítani.


Van olyan cég is, ahol főként "csak" "C" kategóriával dolgoznak az emberek. Az igények kielégítéséhez és a több, jobb, nagyobb munkák vállalásához cserélni kell a teherautókat nyergesre, vagy pedig tandemes pótkocsikra lesz szükség a munkához, és elküldi a 10-ből 9 emberét "E" kategóriára.


Amikor én csináltam a "C" kategóriát, és éppen a rutin vizsgára vártam, 2-en voltak előttem, akik ugyanattól a cégtől jöttek, és az "E" kategóriát csinálták úgy, hogy már kb 8-10 éve dolgoztak nemzetköziben sima "C" jogsival. Akkor jött nekik a váltás ideje.


Csak gondoltam leírom. Csak az ilyen nagyobb, multi cégek mint a Waberer's, általában ő náluk van ilyenre lehetőség.


De láttam már más fuvarozó cégeknél is ilyet. De a Magyar Postánál is volt ilyen, hogy vállalják az átképzést.


NA TÉRJÜNK A LÉNYEGRE!


Úgy működik, hogyha fel is vesznek, aláírnak veled egy ilyen tanulmányi szerződést, aminek Te vállalod a feltételeit. Nem 1-2 hónap mire meglesz mindened, sőt, lesz az 4-8 hónap is, addig pedig talán minimálbért megkapod. Bár ilyen plafon 200.000Ft környékét kapnak általában havonta addig amíg rendesen munkába nem állnak, és az még elég jónak is számít ilyenkor, sajnos.


Az első az lesz, hogy elfognak küldeni orvosi alkalmasságira. Ez amúgyis mindenképp kellene. El kell menned a háziorvosodhoz, és megkell csináltatnod az EÜ 2-es orvosi alkalmasságit. Mondod neki hogy "C" kategóriához fog kelleni, mert szeretnél sofőrként dolgozni. Megcsinálja a szükséges vizsgálatokat, kifizeted, és oda is adja neked a 2db A5-os papírt. És attól a naptól fogva, neked nem 10 évig, hanem csak 5 évig lesz érvényes a vezetői engedélyed.


Utána pedig azt mondják, hogy menj el PÁV vizsgára. Meg kell csinálnod a közúti árufuvarozáshoz a PÁV 3-at. Ez sajnos vagy nem sajnos, Magyarországon belül kell.


Meg kell csinálnod a KRESZ-t. 3 lépcsőből áll:

- Közlekedési alapismeretek (KRESZ)

- Szerkezeti és Üzemeltetési Ismeretek

- Munkavédelem, Tűzvédelem és Szállítás


Biztonsági Üzemeltetés (BÜ) tanfolyam és vizsga már nincs!!!


Ha megvagy a KRESZ-el, akkor mehetsz rutinra. 3×2 óra tanpályán, és 1 óra vizsga.


Utána forgalom, mint a B-nél és mehetsz is vizsgázni.


És a "C" kategóriád "már meg is van". Város, oktató, helyfüggő az, hogy milyen gyorsan tudod csinálni az elméleti és gyakorlati oktatásokat és vizsgákat. Általában a cégek megoldják, ugyanis sürgetik az oktatókat és az autósiskolát, mert nekik is érdekük, hogy minél hamarabb munkába tudjál állni.


Ha megvan legalább 2 éves a B-s jogsid, akkor miután megvan a C kategória, már mehetsz is az E kategóriára. De lehet hogy már párhuzamosan elkezdik veled a GKI képzést is. Annak ugyanis nem feltétele az "E" kategória, mivel az csak kiegészítő kategória, önmagában nem jogosít vezetésre.

júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a részletes választ!😁

Amin sokat gondolkodtam még, hogy ugye aláírok 2 évet, de amíg meg lesz a jogsi, mit csinálok a cégnél?

júl. 16. 01:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés.


1-3 évvel ezelőtt én elküldtem a jelentkezésemet a Volánbuszhoz. 2 alkalommal is szóltak, csak végülis én léptem vissza. Vállalták volna, hogy nekem sima C kategóriás jogosítvánnyal felvesznek, és megcsináltatják velem a D kategóriát. Ott is a képzés ideje alatt már munkavállalónak számítasz náluk, hiszen fel vagy véve, csak addig valami 150.000Ft-ot mondtak volna, havi szinten. Ott tanulással töltöttem volna azt az időt, amíg munkába nem állok. Esetleg a céghez bejárni közben és megismerkedni a dolgokkal. Az a 150.000Ft nekem édes kevés lett volna, hiszen van mellette hitelem is, amit havi 70.000Ft-jával fizetek, és mellette még 2 autóm is van, amit tankolni kell. Én ezért döntöttem a saját költségen. A "C" kategóriát is full magamtól saját költségen csináltam meg 3 műszak mellett, valamint most a D-t is teljesen önköltségen és saját magamtól csinálom. Sajnos az E kategória nincsen még meg. Ha ebben az évben meglesz a busz jogsi, akkor utána megyek a nehézpótkocsira, majd következő évben pedig GKI tanfolyamra.

júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!