Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ingyenes lesz tényleg a...

Ingyenes lesz tényleg a jogosítvány?

Figyelt kérdés
Pár hónapja sokáig volt róla szó, hogy szeptembertől a középiskolásoknak ingyenes lesz a B kategóriás jogosítvány. Úgy tudom,a rendelet ki lett adva, de nem sokkal később visszavonták. Tud bárki bármit erről? Mostanában sehol nem látok róla semmit, érdekelne hogy lesz-e belőle valami, vagy csak választás előtti ígérgetés volt.

júl. 4. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Remélem nem igaz. Így is sok a suhanc az utakon. Ma hajnali 3 óra fele épp hajtani akartam fel az autópályára aztán egy idióta hlyegyerek a felüljárón rám előzött úgy, hogy már a kanyarodó sáv végén jártam és ment az index is. Az volt a szerencse, hogy a kanyarodás előtt tükörbe néztem.


Aki megelőzött azt ismerem, a helyi középsuliba jár, 2 hónapja van jogsija.

júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Most a legújabb agymenés, hogy a végzős középiskolások kapnak, akiket a rettenthetetlen katonáink fognak oktatni. Utána 1 évad Dr. House megtekintése után mehetnek agyműtétet végezni
júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
86%
Pilot program lesz - gyakorlatilag kísérleti laborként kezelve ezt a társadalmi réteget. Közismert, hogy az európai fiatalok egyre alacsonyabb arányban szereznek jogosítványt és még kevesebben lesznek fiatal autósok. Ennek az autógyártók nyilván nem örülnek, s meg is látszik a felhozatalukon, hogy már nem gyártanak fiataloknak szóló típusokat, mert nincs értelme. Kvázi konkurenciát látnak az Európai Unió tömegközlekedést népszerűsítő törekevéseiben, akik pl. egész Európára szóló ingyenes vonatjegyet adnak a fiataloknak. Magyarországon kilobbizták, hogy a kormány próbálja ki, hogy állami program keretében jogosítványt kapsz akkor mennyire leszel jó fogyasztó. Nyilván az államnak úgy adták el, hogy a fiatal autósok befizetnek egy csomó jövedéki adót, forgalmi adót, így megéri az államnak kifizetni a jogosítványukat, hiszen visszahozza a költségeket.
júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Rendelet nem jött ki róla csak valamelyik politikus írta ki a facebook oldalára. Majd miután szétszedte mindenki törölte is a bejegyzést.

Most újra felröppent a hír. Értelmét nem látom egyébként, hogy boldog-boldogtalan jogosítványt szerezzen.

júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
igen, meg az autók meg a benzin is
júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem, soha nem is volt ilyesmi tervben.
júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ingyenes nem lesz, legrosszabb esetben az adóból fizetjük. Amúgy szerintem csak a KRESZ-ről volt szó, amit viszont illene tényleg alap tudásként kezelni.
júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még maga a KRESZ oktatás is pénzbe kerül majd. A KRESZ vizsga lesz ingyen azoknak akiknek elsőre sikerül.
júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Max a KRESZ, a gyakorlati oktatás biztos nem. Legközelebb tájékozódj jobban.
júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És nekem miért nem lehet ingyen jogosulni pl nagymotorra, csak mert negyven fölötti vagyok? Milyen baromság már?
júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!