Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik naptól vezethetek újra...

Melyik naptól vezethetek újra kategória bevonás után?

Figyelt kérdés

Ittas vezetés miatt elvették a jogsimat, de “csak” B kategóriától való eltiltást kaptam.

Kifizettem a büntetést, most vasárnap jár le elméletileg az eltiltás.

Tavaly 04.09 hajnalban vették el és 1 év 2hónapra kaptam eltiltást.

Mivel kategória eltiltást kaptam így nem kell semmilyen utólagos vizsgát tennem. Elvileg csak visszakapom a jogsim és kész. Én már vasárnap bemennék hogy visszakérjem a jogsim ha lehetne

Na most a kérdésem az, hogy melyik naptól vezethetek újra?

9 vagy 10?

Vagy csak akkor vezethetek, ha kiküldték a jogsit és átvettem? Tudtommal nem kell, hogy nálunk legyen a jogsink, személyi elég

Ha lejárt a büntetés akkor automatikusan a rendszerben én már úgy szerepelek, mint akinek van jogosítványa és semmi gond? Vagy még várnom kell valamire?

Mert beszéltem egy ügyintézővel pár hónapja és azt mondta, hogy majd postán küldik (bar erre lehet rosszul emlékszem)


Köszi



jún. 7. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Utánképzés minden eltiltásnál kell, az sem olcsó. Jobb lett volna már eddig megcsinálni, akkor nem kellene várnod még több hétig. Dehát majd megmondják a kormányablakban.
jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kell továbbá utánképzésen résztvennie, ha az eltiltás csak meghatározott járműkategóriára vagy járműfajtára terjed ki. Ez a gyakorlatban aképpen néz ki, hogy a bíróság vagy hatóság eltilthatja általánosságban a járművezetéstől. (pl.: „a bíróság 6 hónap időtartamban közúti járművezetéstől eltiltásra ítéli”) Ebben az esetben kötelező az eltiltás. A bíróság, vagy hatóság azonban bizonyos feltételek fennállta esetén dönthet úgy, hogy az eltiltás egy meghatározott járműkategóriára vonatkozik. (pl.: „a bíróság 6 hónap időtartamban B kategóriás közúti járművezetéstől eltiltásra ítéli”) Ebben az esetben nem kötelező az utánképzés.
jún. 7. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Az eltiltás kezdőnapja a vezetői engedély helyszínen történő elvételének napja; egyéb esetben az elrendelő határozat jogerőre emelkedésének napja, függetlenül a vezetői engedély vagy igazolvány leadásának napjától.

Az eltiltás időtartamát hónapokban, tizenkét hónapot meghaladó esetben években és hónapokban kell meghatározni.

A vezetési jogosultságot az eltiltási időtartam utolsó hónapjában azon a napon kell visszaadni, amely egyezik az eltiltás napjával; ha abban a hónapban nincs olyan nap, akkor a következő napon.


Június 9-én már él a vezetési jogosultságod arra a kategóriára, amelytől eltiltottak.

Mivel 2023. január 1-től Magyarországon, a magyar hatóság által kiállított vezetői engedélyt a vezetőnek nem kell magánál tartania, azt elektronikusan kérdezik le, a közúti ellenőrzést végző hatóságnak azon a napon már érvényesnek kell látnia a kategóriát.


// Az 1-es választól (14:46) eltérően, közel sem miden eltiltás esetén kötelező az utánképzés.

Az utánképzésen nem kell részt vennie a járművezetőnek, ha

• a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt kevesebb, mint 6 hónapra tiltotta el a vezetéstől;

• az eltiltás csak járműkategóriára vagy járműfajtára terjed ki;

• a vezetői engedélyét az eljáró hatóság kizárólag, a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről szóló 2000. évi CXXVIII. törvény végrehajtásáról szóló kormányrendeletben a közigazgatási bírsággal sújtandó jogsértéshez tartozó 9 pont megállapítására alapozottan vonta vissza.

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 18. § (4) és (6) bekezdések hatályos szövegéből

jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a reszletes valaszt

Nagyon jo hir, hogy vasarnaptol ujra vezethetek

Az iteletben az szerepel, hogy az eltiltast aznaptol szamitjak, amikor a rendor a helyszinen elvette a jogsit

2023.04.09 04:15

1 ev 2 hónaprq vettek el, szoval ezek szerint 2024.06.09 mar vezethetek


Koszonom a reszletes valaszt

jún. 8. 00:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Már én is számolom vissza a napokat. De én tuti nem reckírozom meg még aznap, bemegyek az okmányirodába, kikèrem a jogsit. Elvileg kiadják már aznap ha bemegyek érte. Ha odaadják akkor vezeték, ha nem, akkor megvárom a másnapot inkább. Nekem 10 hónapra vették el, nekem is manapság kezelni.
jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Letelni*
jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!