Amerikában megszerzett jogosítvány érvényes Magyarországon?
#5 Gyakorlatilag három (négy) típusa van a bécsi egyezmény elfogadásának.
1. Aláírás. Aki aláírja, az kb. elfogadja, hogy nem szegi meg (nem hoz ellentmondó törvényt).
2. Ratifikálás. Az állam gyakorltilag beemeli a törvényei közé (lásd a mi KRESZ-ünk).
3. Nem írom alá, nem ratifikálom, de gyakorlatilag elfogadom.
4. Olyan állam vagyok, akinek az elődállama elfogadta, ezért én is elfogadom. (pl. Szlovákia és Csehország, vagy a balti államok)
A bécsi egyezményen kívül van egy közép-amerikai és egy dél-afrikai egyezmény is, így jó pár állam ennek egyáltalán nem tagja, de van közös rendszerük. Kína, Japán, Ausztrália, jó pár afrikai és dél-amerikai ország semminek sem a része.
Mexikó a 3. kategóriába tartozik, de kapaszkodj meg, az USA és Kanada szintén nem írták alá, nem kezdtek vele semmit, az ilyen jogsik nálunk semmit nem érnek. (Amúgy pl. Izland meg Írország sem írták alá, csak az európaiság jegyében, meg utóbbi az EU miatt betartja, de jogilag bármikor törvénybe iktathatnának olyan KRESZ-t, kitalálhatnának olyan táblákat, amiknek közük nincs a bécsi egyezményhez. Persze azzal ők sem járnának jól.)
Az 90 nap az biztos -legalábbis ha ez kölcsönös.
-Különben turisták hogy bérelnének autót.
Vagy 20-25 országban vezettem magyar jogsival -kölcsönzőben kértek jogsit-, köztük Dél-kelet Ázsiában, Afrikában, USA-ban, Kanadában, stb.
Sehol nem volt gond.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!