Lesz valaha jogsim ?
Csak figyelned kell a jeleket, táblákat, jelzőlámpát. Koncentrálj!
Javaslom a KreszTV-s videokat youtube-on, gyakran nézegetem és úgy érzem sokat is tanulok belőlük.
Ne add fel szerintem, ha “csak” ennyi a gond. Csak figyelj oda jobban, főleg az egyenrangú kereszteződéseknél, jobbkezes utcáknál.
Nézni kell a táblákat, egyébként meg gyakorlás. Amikor nem te vezetsz, akkor mindig figyeld a kereszteződéseket és csak azt nézd, hogy melyik a védett út, hol vannak az elsőbbségadás/stop táblák.
Most tartasz kb. az átlagos óraszámnál, szóval én még nem adnám fel a helyedben.
Ha majd a 60. óránál is ugyanezt érzed, akkor elgondolkodhatsz, hogy talán nem neked való a vezetés.
Igazából, ha már 44 óra után is ennyire alapvető dolgok nem mennek, akkor kérdéses az egész tényleg.
Az elsőbbségadás teljesen alapvető a vezetésben, azzal mindig 100%- ban tisztába kell lenni, nem lehet olyan szituáció, hogy ne tudd mi a helyzet.
Szànj rá még 20-30 vezetési órát és ha nem megy jobban, inkább hagyd abba és 2-3 év után fuss neki mégegyszer.
Sikeres elméleti vizsga után hogyan lehet nem érteni az elsőbbségadást? Több feladatnál nem csak egy vezető szempontjából kell megadni, hogy hányadikként haladhat át, hanem három, négy jármű helyes áthaladási sorrendjét kell megadni úgy, hogy egynek-egynek a szempontjából is bonyolult, például másik utcába kanyarodó főútvonal is van.
Nem tudom, mit értesz főúton? A KRESZ szerinti főútvonalat? A KRESZ meghatározza, és egyáltalán nem függ attól, hogy ’kevesen mennek-e rajta’, vagy sokan.
És miért ’tudod’ úgy, hogy csak a ’főútról mellékútra érkezve kell nézni a táblákat’? A „főúton” nem kell? Ott is lehet sebességkorlátozó, kanyarodást tiltó stb. jelzőtábla.
A KRESZ pontosan szabályozza az elsőbbséget, akár vannak jelzőtáblák, akár nincsenek. Nem tudom, miért okoz gondot, ha az autó kezelése megy, nem vonja el a figyelmed; legalábbis, úgy gondolom, ezt jelenti az, hogy „az autót is viszonylag jól tudom, a váltás is megy stb.”.
Más problémád van, jól mutatja a zűrzavaros, ömlesztett kérdéskiegészítésed: nem vagy képes fontosság szerint rangsorolni, rendszerezni dolgokat, a lényeget látni, kapaszkodni próbálsz általad kitalált „biztos"(?) ismertetőkbe.
Ezt sem gyakorlás, sem az oktató nem tudja megoldani. Biztosan ilyen vagy az élet már területein is.
Ha az egészségügyi alkalmassági vizsgálat nem csak a fizikális egészségi alkalmasságot mérlegelné, a gyakorlatban látásélesség vizsgálatra és vérnyomás mérésre szűkítve, akkor már ott nem feleltél volna meg. Sok pénzt és időt spórolhattál volna vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!