Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha kárt okozok...

Mi történik, ha kárt okozok bérelt hajóban?

Figyelt kérdés
Ha bérelek egy hajót, és a kikötőben nekiütközök egy másik hajónak, akkor a teljes kárt kifizettetik velem, vagy ezekre van biztosítás (kötelező és casco)?
2023. júl. 8. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bérlésnél kauciót kell adnod ami függ a jármű értékétől és hogy mennyi időre veszed ki, milyen hosszú útra.

Balesetnél a kaucióból veszik le a kárt, vagy egy részét, vagy mindet + még fizetned kell hozzá.

2023. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemaRendőrség ***** válasza:

Szerződéstől függ.


Én idáig csak úgy béreltem hajót, hogy megmondták nem mehetek más hajók közelébe, nincs biztosítás, nincs casco. Hülye vagyok intézzem saját zsebből.


Utasbiztosítás gondolom fedezte volna egy részét/egészét.


De amúgy igen nehéz nekimenni másik hajónak, tekintve hogy a stégeknél épp csak mozoghatsz, kb ha belemártanád a kezed a vízbe megállna a hajó sebességgel

2023. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"nem mehetek más hajók közelébe"

kikötőben? :D


"De amúgy igen nehéz nekimenni másik hajónak"

Azért egy friss jogsis, egy merőleges beállásnál neki tud menni. Persze nem fog semmi elsüllyedni, de azért tud kárt okozni. Voltam már olyan helyen is, ahol a stég sarkán egy kiálló fémrúd volt.

2023. júl. 8. 21:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ miben egyeztek meg.
2023. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!