Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ: váci útról hogyan...

KRESZ: váci útról hogyan kanyarodunk Petneházyra?

Figyelt kérdés

Itt vagyok elakadva: [link]


A jobb oldali buszsávra tilos bemenni (behajtani mindkét oldalról tilos tábla az elején, meg a ráfestett haladási irány miatt sem lehetne onnan jobbra kanyarodni).


A buszsáv melletti sávon meg előre és jobbra van a jel, de lámpa fölött bal oldalon ott az előre továbbhaladási irány. Akkor most mi van?


2023. máj. 27. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gondod. Ott vsn a jel, ahol áll a Google autója. Egyenesen vagy jobbra.
2023. máj. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

A bal oldali sávból fordulsz jobbra, ott a nyíl.

A buszsávból fordulnak vissza a pótlóbuszok, így valószínűleg van egy rövid, külön lámpafázis, ami csak erre van.


Egyébként szerintem már megszűnt ez a forgalmi rend, mivel már befejezték a metrófelújítást.

2023. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A buszsáv melletti sávon meg előre és jobbra van a jel, de lámpa fölött bal oldalon ott az előre továbbhaladási irány. Akkor most mi van?"

a jelzőtáblákat az út menetirány szerinti JOBB oldalán szokás elhelyezni (egy-két kivételtől eltekintve, pl. megállni tilos tábla). BAL oldalra esetleg jelzésismétlés céljából kerülhet ki tábla, de ez esetben mindig ott van az eredeti tábla az út JOBB oldalán

2023. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Egyébként szerintem már megszűnt ez a forgalmi rend, mivel már befejezték a metrófelújítást."


Igy van, most mar nincs ott bonyodalom. 😅


"a jelzőtáblákat az út menetirány szerinti JOBB oldalán szokás elhelyezni (egy-két kivételtől eltekintve, pl. megállni tilos tábla). BAL oldalra esetleg jelzésismétlés céljából kerülhet ki tábla, de ez esetben mindig ott van az eredeti tábla az út JOBB oldalán"


De akkor kinek szol itt az elore haladasi irany? A hidrol jovo ket belsobb savnak nem, mert nekik korabban sem lehetett volna ott jobbra kanyarodni. 🤔

2023. máj. 27. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Korábban fizikailag sem lehetett onnan bekanyarodni, de azóta elbontották a járdaszigetet és hát valószínűleg volt, aki megpróbálta.
2023. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okes, igy logikus, kosz szepen mindenkinek! 👋
2023. máj. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!