Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Keresekszékesnek hol kell...

Keresekszékesnek hol kell közlekednie?

Figyelt kérdés

Egyik nap mentem szokás szerint biciklivel bicikliúton. De ez nem egy kirajzolt sáv volt hanem normális kiépített bicikliút és egy kerekesszékes közlekedett azon, ezzel a motorral működő kerekesszékkel. Ugye bicikli út az nem valami széles, mivel maga a bicikli sem viszont a szék meg eléggé az és kb gyalog tempóban ment én meg sehogy sem tudtam elférni mellette.


Mehet tehát egy kerekesszékes bicikliúton? Nem ellenük vagyok csak ha mehet akkor furcsa, hogy gyalog tempóban megy és a széles szék mellett nem fér el a bicikli.



2023. ápr. 29. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Kerekesszékkel, mopeddel közlekedő, a KRESZ szerint gyalogos.

Gyalogos a járdán közlekedhet, ha nincs járda, akkor ott, ahol biztonságosabb a közlekedés, ami inkább a kerékparút, és nem az úttest.

Feltételezve, hogy az illető okkal használta a segédezközt, de nem volt siket-néma is, lehet ám velük kommunikálni, és akkor elenged.

2023. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem valószínű hogy jókedvében kerekesszékezik bicajozás helyett, szóval kár is feszegetni hogy "szabad-e neki". Inkább a bicajúton közlekedjen mint hogy az autók között.
2023. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt járda?

Ott megy, ahol tud. Autók között azért mégse kellene.

2023. ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"gyalog tempóban ment én meg sehogy sem tudtam elférni mellette." rendőrt hívsz és az majd kezeli a hisztidet
2023. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, kihagytam hogy ez a bicikliút egy járda mellett egy parkban. Szóval nyilván azzal semmi baj sincs, hogyha egy olyan helyen jött volna ahol nincs járda csak így nagyon furcsa volt hogyha ott a járda akkor miért nem azon megy.
2023. ápr. 29. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:

"Sehogy sem tudtam elférni mellette" Ha nem bírsz lemenni a fűre 10 másodpercig hogy kikerülj valamit/valakit,akkor inkább ne biciklizz:D

Amúgy ki tudja miért ott ment,lehet hogy rossz volt a járda,a bicikliutak általában simábbak

2023. máj. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Keresek székes, az micsoda?
2023. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
A KRESZ szerint gyalogos. Alapesetben a járdán kell közlekednie, ha az nincs, akkor a kerékpárúton.
2023. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!