Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meg tudnátok mondani, hogy...

Meg tudnátok mondani, hogy Budapestről Hatvanba kell autópálya matrica Heves megyére? M3-on mennék, Pest megyére van éves matricám. De ahogy nézem a térképet, nincs megyehatár előtt lehajtó. És mi a helyzet visszafelé?

Figyelt kérdés

2022. nov. 8. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Heves megyébe érve az első lehajtóig jó a pesti. Még a város előtt van egy kevéssel (?).

Visszafelé ugyanez. Az utolsó hevesi lehetőségnél már felmehetsz rá.

2022. nov. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A 21-es útig mehetsz a pesti matricával. Szabály szerint előbb kellene lehajtani, de ott van egy ingyenes szakasz is. Rendszeresen járok arra pesti matricával, sosem büntettek meg.
2022. nov. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szabály szerint? A megyei matricák érvényességi határai hivatalosan meg vannak határozva, lehajtó szerint. Legtöbbször ez valóban a megyehatár utáni első lehajtó, de nem mindig.
2022. nov. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

55-ös csomópontig, azaz a 21-es út csomópontjáig érvényes oda is és vissza is.


A megyehatár utáni első lehajtó a kerekharaszti rejtett csomópont lenne. Tehát ez pont egy kivétel a "szabály" alól.


#2: Nincs semmiféle ingyenes szakasz az M3-on.

2022. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Megnéztem a megyei matricák térképét, és valóban a 21-es útig érvényes, nem az általános szabály szerinti első lehajtóig. visszafelé is ugyanez van.
2022. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. nov. 8. 11:45
 8/9 anonim ***** válasza:
#5: "A megyehatár utáni első lehajtó a kerekharaszti rejtett csomópont lenne." - Pont ezért érveényes eggyel tovább, mert a kerekharaszti lehajtó nem hivatalos csomópont, hivatalosan csak benzinkút, de le lehet hajtani is. Sose értettem az ilyen rejtett lehajtók értelmét, miért nem lehet rendesen kitáblázni lehajtónak, sőt eddig azt hittem, ilyenek csak az M7-esen vannak.
2022. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az M7-esen legalább jelzik a lehajtónál egy (számozás nélküli) KIJÁRAT táblával, hogy itt le lehet hajtani a pályáról, itt Kerekharasztinál még ez sincs kirakva)
2022. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!