Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek-e azzal a pairral...

Vezethetek-e azzal a pairral amit az okmányiroda kiadott?

Figyelt kérdés
Magát a jogsit csak 2 hét múlva küldik ki!!! De amikor "megrendeled" a jogsit akkor kapsz egy papirt, azzal vezethetek?
2010. szept. 25. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de csak országhatáron belül.
2010. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
ha a meglévő jogsidat cserélted le, akkor vezethetsz a papírral, de ha most fogod megkapni az első jogosítványod, akkor nem
2010. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy vezethetsz... Szerdán voltam az okmány irodában és a hölgy nyomatékosan felhívta a figyelmem, hogy azzal az igénylő lappal még nem vezethetek mert nem minősül engedélynek... Még országhatáron belül sem vezethetsz... az első baromságot írt. Ha ez az első jogsid, akkor minden képen meg kell várni , hogy kiküldjék. Ha már a sokadik, akkor az önkormányzatnál lehet kérni ideiglenes vezetői engedélyt amivel elvileg vezethetsz, de nem tudom ez hogy működik...
2010. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem írtam baromságot, a barátnőmmel tegnap voltunk az okmányirodában és az ügyintéző mondta neki, hogy országhatáron belül a rendőrnek el kell fogadnia. Mondjuk nem első jogosítvány, hanem lejárt.
2010. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, és sokáig kell e várni a jogsira attól a naptól ameddig kiküldik? áltralában mennyi idő
2010. szept. 25. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Fontos tudnivaló: Az ideiglenes vezetői engedély a kiállítástól számított 60 napig és csak belföldön jogosít járművezetésre! A 2000. december 31. előtti kiadott járművezetői igazolvány pótlására irányuló kérelmet a Nemzeti Közlekedési Hatóság (Budapest: III. kerület Mozaik utca 5.) által kiadott igazolás alapján lehet teljesíteni. Az eljárásra (az annak során mellékelendő dokumentumokra) egyebekben a vezetői engedély pótlására vonatkozó szabályok érvényesek.

Innen való: [link]

2010. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

19:00!


Így már érthető, de feltételezem a kérdezőnek ez lesz az első jogsija azért türelmetlen... Az első jogsi előtt amit adnak lapot az okmányirodában, azzal nem lehet vezetni. Nyilván, ha megújíttatod, akkor más a helyzet, mert akkor már a kezedben van egy jogsi... de amíg az első nincs a kezedben, addig nem vezethetsz az igénylő lappal.

2010. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, csak az első jogsis papírra nem az van írva, hogy ideiglenes vezetői engedély, hanem hogy igénylő lap, vagy adatlap. ergó nem lehet vele, mint már sokan írták. ha még hárman leírják, hogy lehet, akkor se.
2010. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nekem azt mondták, hogy 1 hónapjuk van rá, hogy megcsinálják, de általában 2 hét maximum és a kezedben van... Nekem már a jövő hétre ígérték... El kérték a telefon számom és mondták, hogy amint elküldték Pestről, küldenek egy SMS-t... Bízom benne, hogy jövő hét közepén már a kezemben lesz az enyém is...
2010. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem írta, hogy első jogosítvány...
2010. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!