Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kiknek hossztabítottak meg a...

Kiknek hossztabítottak meg a kreszvizsga utáni időt, akiknek lejárt a 2 év? 2020.augusztusban tettem le a kreszvizsgám!Anyósom meg halt, úgy, hogy hanyagoltam. Aztán apukám halt ami teljesen padlóra küldött!

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy 180 napot hosszabbítottak a covid miatt. Rákerestem a neten de mindenhol más időt írtak, hogy kik tartoznak abba a csoportba akik a kresz lejárata után kaptak 180 nap hosszabást,hogy levizsgazhassanak! Köszönöm elöre is a válaszokat!

2022. júl. 31. 02:04
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az iskolánál kellene erről érdeklődni, valóban volt q covid miatti kényszerszünet miatti kompenzáció, de ha még egy órát sem vezettél elég nagy a rizikó, hogy még a +180 nappal is kicsúszol a határidőből.

Senki nem tudja előre, hogy mennyi gyakorlás kell a sikeres forgalmi vizsgához, azt meg csak az iskolával tudod lebeszélni, hogy egyáltalán van-e oktató, aki gyorsított tempóban hajlandó tanítani.

Sok iskolánál olyan hosszú várólisták vannak, ha most jelenkezel, lejár a hosszabbított határidő is, mire sorra kerülsz.

Vizsgára is várni kell sokszor heteket, az iskola együttműködésén sok múlik

2022. júl. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Koszi a valaszod! Még nem vettem orakat sajnos. De a neten azt irtak, hogy meghosszabitotattak plusz 180 nap. Oktatot mar talaltam. Aki valall. Csak olyan kacifántosan fogalmazzak meg a neten, hogy semmit nem lehet belole erteni!
2022. júl. 31. 06:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azok kaptak hosszabbítást, akiknek a vészhelyzet alatt járt le a KRESZ érvényessége (plusz 15 nap).

A vészhelyzet vége 2022. június 1. (plusz 15 nap: 2022. június 16.)

Szóval erről lecsúsztál.

2022. júl. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha lejárt a két év, elmègy újra kreszvizsgàra, a vizsgadíjat kell csak fizetni, nem kell újra kezdeni az egész tanfolyamot. Legalábbis nekem sok évvel ezelőtt így volt.
2022. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ez már nagyon rég lehetett, a jogszabályok meg elég sokat változnak, főleg az utóbbi időben a Covid miatt.

Általánosságban: ha a vizsga érvényét veszti, akkor a tanfolyamot is ismételni kell.


Itt a jelenleg hatályos jogszabály:

[link]


Ezt módosította a vészhelyzet alatt ez a rendelet (is):

[link]


Az iskolák amúgy naprakészek a jogszabályokból, ha megfelelő embert kérdezel (nem az oktatót). Vagy a vizsgaközpontok, ahol alkalmazzák ezeket a szabályokat.

2022. júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2020 júniusában volt a kresz vizsgám, nekem meghosszabbították. Szükségem is volt rá. Írj a Közlekedési- és vizsgaközpontnak (vagy valami ilyesmi a neve), készségesen segítenek.
2022. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az autós iskolában az adminisztrátor pontosan meg tudja mondani, meddig érvényes a tanulói státusz.

Az oktató fejből ezt nem tudja, nem is az ő feladata észben tartani, az adminisztrátor meg tudja nézni a szápítógépen.

A kapott információ birtokában lehet az oktatóval egyeztetni, hogy érdemes-e elkezdeni a vezetést, vagy inkább elengedni ezt a kurzust, és az elévülés után elkezdeni egy másikat.

Az úgy időveszteség, és plusz kiadás, de az eddig kifizetett összeg töredéke annak, amit a vezetés gyakorlás elvisz.

Az elméleti oktatás, és a vizsgadíj eddig volt kb 30-35ezer.

A vezetésért mostanság elkérnek 5-6ezer forintot, de lehet már többet is, ami nagyon megpörgeti a kiadásokat, 6 óra vezetés már többe van, mint az elméleti oktatás díja.

Senki nem tudja előre megmondani, mennyit kell gyakorolni a sikeres forgalmi vizsgához, a 30 óra a kötelező minimum, de lehet az 50-60 is.

Forgalmi vizsgán mindíg van rizikó is, egyetlen hiba miatt meg lehet bukni, és a következő vizsga időpontot ki tudja mikorra adják..

Senki nem tudja itt eldőnteni helyetted, mi lenne a jobb, folytatni, vagy elengedni ezt a kurzust.

Kérdezd meg a pontos határidőt, annak tudatában egyeztess az oktatóval. Heti 2-3 gyakorlással oda lehet érni, de az már nem fér vele, hogy többször is sikertelen legyen a vizsga.

Nem feltétlenül elsőre, bár nyílván az a cél, de max második, visítva talán még egy harmadik próbálkozásod lehet, és kifutottál az időből.

Rutinosabb oktatóknak az ilyen esetekre vannak módszereik, feszítettebb ritmusban tanítanak, pl előre veszik a parkolások gyakorlását, hogy fel tudják mérni, mikorra érdemes vizsgaidőpontot foglali, miközben még zajlik az oktatás.

A vezetés gyakorlás is hasonló modulokból áll össze, mint az elméleti rész, csak ott a gyakorlással lehet tanulni, járműjezelést, távolságok érzékelését, meglátni, amit kell -könyvből tanulni nem lehet.

De ott is kb az elindulás-megállás, haladás az úton, elsőbbségi helyzetek, viselkedés a fyalogosokkal, és hasonló modulokból áll össze a tanmenet, ami a gyakorlatban forgalmi helyzetekké áll össze, amit meg kell oldani. Az elméletet kell gyakorlatban megcsinálni, ami kezdetben okozhat nehézségeket, nem egyforma ütemben tanulják azt meg az emberek.

Ezt látja az oktató, aki a tanulóhoz megfelelően módosíthat is az oktatáson - azt gyakorolják többet, ami nem megy neki.

2022. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Felhívtam a közrendészetieket, be kellet diktálnom az adataimat stb. Utánna néztek, és közölték, hogy 2023.márciuság van időm levizsgáznom! Már az oktatómnak is átadtam a kartonomat

Ui.: üzenem azoknak a kommentelőknek akik nem 100% biztosak a dolgukban, azok ne kommentáljanak! Mert lehet egy komolyabb témábán nagyon elkeserítenék a

2022. aug. 8. 00:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!