Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha 2020 szeptember 5-en lett...

Ha 2020 szeptember 5-en lett sikeres a kresz vizsga akkor rám is vonatkozik a fél év hosszabbítás a covid miatt ugye?

Figyelt kérdés
Ezt garantáltan megkapja mindenki? Vagy ki futok az időből mindjárt?

2022. jún. 6. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A te esetedre nem vonatkozik.


Két miniszteri rendelet – a 19/2020. (VI. 17.) ITM rendelet és a 8/2021. (II. 12.) ITM rendelet – két különböző veszélyhelyzeti időtartamra vonatkozóan tartalmazott hosszabbítást.

De mindkettő azt tartalmazta, hogy azoknak hosszabbítják meg – többek közt –

a sikeres elméleti vizsga és gyakorlati vizsgára bocsátás közt megszabott 2 évet, akiknek az adott veszélyhelyzet alatt járt le a 2 év.

Neked ez év szeptember 5-én jár le a 2 év; már nem fog tartozni egyik felsorolt jogszabályban megszabott veszélyhelyzeti időszakba sem.


Akkor „nyújtóztatható” a határidőd, ha 2022. szeptember 5. olyan új veszélyhelyzeti időszakba fog esni, amire vonatkozóan hoznak olyan új rendeletet, hogy az abban a veszélyhelyzeti időszakban lejáró határidő meghosszabbodik.

2022. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nekem is ki esett fél év amikor nem lehetett vezetni. Azt vissza kéne adniuk.
2022. jún. 7. 08:11
 3/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem úgy magyarázta az oktató még tavaly, hogy a veszélyhelyzet megszûntetésétôl számit a félév. De ha megkérdezed az oktatódat, hogy mégis mennyi idô jár még neked, biztos elmondja. :)

2022. jún. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

2. Igen, úgy lenne az igazságos, ha mindenki megkapná a félév hosszabbítást, akinek volt olyan időszaka, amikor a vírushoz kapcsolódó rendeletek miatt nem tudott vezetni menni, de a gyakorlatban sajnos nem így van. :(


Azért mindenképp kérdezd meg az oktatódat, vagy az autósuliban az ügyintézőt, ő biztos képben lesz.

2022. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 2020.09.02.-án vizsgáztam kreszből,és nekem 2023.03.02.-ig meghosszabbították,szóval szerintem neked is,hiszen 3 nap különbséggel vizsgáztunk! 🙂
2022. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm akkor jár nekem is ezek szerint a hosszabbítás. De majd megkérdezem azért.🙂
2022. jún. 8. 18:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Bár így 100 százalék akkor hogy én is megkaptam.
2022. jún. 8. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:
én 2020. 09. 10.-én vizsgáztam! Nekem több mint félév kiesett.. És nem, nem hagytam ki egy percet sem, csak annyira tele volt minden oktató, hogy a vizsgát követő 11. hónapban tudtam kezdeni..
2022. jún. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!