Budapesten megéri egy autót fenntartani, vagy tömegközlekedéssel is megoldható az utazás?
"Amúgy én már csak azért sem autóznék mert nagyvárosban kész idegbaj a dugóban félmillió idegbeteg között találgatni hogy mi merre van.Inkább felülök a buszra és nyugodtan megvárom hogy odaérjek."
Lehet hülye kérdés, de ültél te már buszon a fővárosban???? Biztos nem, mert akkor nem írnád hogy "nyugodtan". Én szoktam, és kb. soha nem volt olyan, hogy ne lett volna valami "baj", ami hasonlóan idegesítő mint az autós forgalomban valóban jelen lévő sok idegbeteg. Ülésre odahugyozó csövesek, megállóban pofátlanul tarháló aluljárószökevények, retkes-büdös ruhában melléd ülő/álló melósok, banyatankkla mindenkit izomból bokán vágó nyuggerek, és még sorolhatnám. Mind olyan kényelmetlenség, ami az autóban nincs. Persze, elviselhető, de az autós forgalomban a tahók is elviselhetők ennyi erővel...
#11 5 évig tanultam a fővárosban és az esetek 99%-ban semmi problémám nem volt.Az igaz hogy legtöbbször jobb környékeken jártam de amikor metróztam meg forgalmas járaton voltam akkor is a legtöbbször max annyi volt hogy nem tudtam leülni mert sokan voltak.Persze elvétve volt kellemetlen élmények de nem sok.
Lehet csak rohadt mázlista vagyok de tapasztalatom szerint egyáltalán nem olyan rossz a BKV mint sokan mondják
#13: nagyon környékfüggő, Budán nekem sem volt sosem problémám, max egy büdös csöves a buszon.
Pesten sokkal rosszabb a helyzet, vannak kiemelten patkányos vonalak.
11-es nem tudom, milyen kevéssé boldog környéken mászkálhat. Én talán havonta, ha egyszer szaladok bele valami óbégatós vagy büdös baromba , az utazásaim 95+ százalékban teljesen nyugodtak.
Anyagilag verhetetlen a tömegközlekedés: éves bérlettel havi 8500 Ft-ért annyit és oda utazol a vàrosban, amennyit és ahova csak akarsz.
Autóval meg biztosítas, üzemanyag, adó, avulás, parkolás, szerviz, gumicsere stb. Időben és pénzben összemérhetetlenül több ràfordítás.
Azonban tény, hogy sokszor még csúcsidőben is gyorsabb tud lenni (nekem 25 perc autóval vagy bringával vs 40 perc tömegközlekedéssel az otthon-munkahely táv, de szüleimet meglátogatni is csak 25 perc, korábban ez 70 perc volt). A kényelem is megkérdőjelezhetetlen.
Én a belvárosban nőttem fel, soha nem autóztam és mindig mindent meg tudtam oldani tömegközlekedéssel. 30 éve soha nem hiányzott az autó.
Sokszor utazok 10-20 kg táskával, de így sem érzem, hogy autóval egyszerűbb lenne. Váratlan/szükségszerű helyzetekre meg tudok taxit hívni, vagy újabban fogok egy kölcsönözhető elektromos rollert.
Rendszeresen előfordul, hogy kollégák elvisznek kocsival, vagy "versenyzünk", hogy ki ér oda előbb. Amit megnyersz azzal, hogy kocsival hamarabb ott vagy, annyival többet szenvedsz, hogy parkolót találj a közelben, vagy hogy caplass a távolabb könnyebben talált parkolótól. BKV-val meg kiválasztom, melyik parkoló van legközelebb és annak megfelelően választok útvonalat, ha nem akarok sétálni.
Komoly atrocitásom még sosem volt BKV-n, kisebb-nagyobb kellemetlenségek előfordultak, de egyáltalán nem annyira vészes a helyzet. Persze aki sokat tömegközlekedik, az jobban hozzászokik, így kevésbé zavarja. Aki autózik, annak szokatlanabb, kevésbé tolerálja.
Viszont annyi autó közlekedése és parkolása nem fenntartható a belvárosban - még a külvárosokban is egyre kevésbé megoldható értelmesen. Sokkal több értelme van a közösségi autók használatának. Amíg munkahelyen dolgozol, otthon szórakozol, pihensz, addig úgysem használod a kocsit, csak fizetsz a parkolásért, meg a birtoklásáért. Sokkal több értelme van, hogy közös autók állnak az utcákon és bármelyiket elviheted, ami épp a közeledben van, elmész vele ahova akarsz, aztán leteszed és használhatja más...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!