Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha elkapnak a rendőrök jogosít...

Ha elkapnak a rendőrök jogosítvány nélkül, akkor milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
15,5 éves vagyok, van egy Lada Nivám(papírjai rendben), amit csak az erdőben használhatok. Ha kimennék vele a városba és igazoltatnak, mire számíthatok? Szüleimnek, vagy aki mellettem ül lesz ebből valami baja? M kat jogsim van, csak azért írom, hogy a kreszt ismerem és 14 éves korom óta szinte naponta vezetek autót, szóval az is megy, de gondolom ez igazoltatáskor nem nagyon érdekel senkit.
2010. aug. 26. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Ismertem olyat akit az apja tanított vezetni. Végül a rendőr megbüntett őket mert nem volt kiírva a kocsira hogy tanulóvezető és nem voltak pedálok az oktató oldalán.

De ez mondjuk 30 éve volt.

2010. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

300e huf büntetés, 2 év eltiltás és aztis megbüntetik aki melletted ül mert bűntárs, mivel nem akadályozott meg abba hogy vezess, mikor tudja hogy nincs jogsid.

nemtudom mennyire lehet 16évesen saját neveden kocsi, ha más nevén van és nem tudja h elvitted akkor plusz lopásért bezárnak vagy ha tudja akkor a tulajt is büntetik rendesen.

2010. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Bevisz a rendőr egy szűk sikátorba, és... Ne lepődj meg ha esetleg Zsanettnek szólítanak... :)
2010. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem vészes,kösz a segítséget! Mindenkinek (Y).
2010. aug. 26. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vok

ha neked ez nem vészes..:D

2010. aug. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Robogóval és 125/50es Aprilia Rs-el(régi 1996) még soha nem igazoltattak. Na jó robogóval 1x de minden rendben volt.

Ezért írom, hogy nem vészes,mert szinte minden rendőrt ismerek, bár lehet pont ezért fognak megállítani,de akkor se lesz a büntetés ekkora. 300000ft-ot 1x kibirunk, vezetni továbbra is tudok eltiltva, az autó nincs a nevemen, ez az 1 para. És nemrendszeresen használnám úton, csak ha valaki jönne velem vhova, múltkor rs-en mentünk 2en barátnőmmel, rendörök igazoltattak másokat, de engem nem állítottak meg. mondjukelölről nem látni, hogy nincs rendszám sisakvolt m2nkön.

2010. aug. 27. 13:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem ide tartozik, de nem tudja vki mikortól lesz vezethető M-es jogsival 125ccm3-as motor +2 személy? Mert ha nem 2 éven belül, akkor hamarosan elkezdem a kreszt.
2010. aug. 27. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!