Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az ellenőrök elvették a...

Az ellenőrök elvették a lejárt diákomat, nem ajánlották fel, hogy helyben fizetek 8 ezret?

Figyelt kérdés

Utaztam az egyes villamossal, megjelenik két ellenőr. Mutatom az érvényes bérletemet, aztán kéri a diákomat. Mint kiderült, amit totálisan elfelejtettem újítani, egy éve lejárt. Jött a szent beszéd, mintha 14 éves pisis lennék. Írtak 16 ezer forintos csekket, de ha elmegyek a sulimba és szerzek valami papírt, és mit tudom én mit csinálok és bemutatom a nem tudom hol, akkor csak 2 ezer.


Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam, szóval nem jutott eszembe, hogy nem lehetne e inkább helyben 8-at fizetni (ami a csekk hátulján rajta is van, hogy lehet...ett volna). Aztán odaadták a csekket és tovább álltak, a lejárt diákommal együtt, ami csak azután tűnt fel, hogy eltűntek.


2020. aug. 26. 18:28
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%
A diákodat nem vehették volna el, hiszen arra kell ragasztani a matricát. Amit most elvileg nem is néznek, mert a vírus miatt zárva vannak a beszerzési helyek. Valami simli van a dologban.
2020. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Istenem... neee. Nem hiszem el. Akkor most mit csináljak? A bérletem és a diákom számát is elkérték. Csináljak újat vagy mi legyen?
2020. aug. 26. 18:50
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem menj be az irodájukba. Én is a tavaly ősszel kapott matricával utazok, nem büntethetnek miatta hogy nincs 2. féléves ha egyszer nincs honnan kérni mert zárva van az iroda. Az meg, hogy magát az igazolványt elveszik, wtf? Melyik városban volt ez?
2020. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Budapesten történt. :(
2020. aug. 26. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: Csak azok érvényesek, amik a veszélyhelyzet ideje alatt jártak le. Amik korábban, azok nem.

Én is azt mondom, menj be, vagy hívd fel öket, utána pedig irány a suli! Ha csak egy ideiglenest adnak, már azzal is előrébb vagy.

2020. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ellenőr a lejárt/hamis igazolványt bevonhatja.
2020. aug. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a Kérdező diákja régebben járt le, arra ez a moratórium nem vonatkozik. Esélyes, hogy már nem is diák, csak használja az érvénytelen igazolványt. Az ellenőrnek minden joga megvolt ezt bevonni. Örüljön a Kérdező, hogy nem tettek ellene büntetőfeljelentést.
2020. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!