Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mik az elonyei es mik a...

Mik az elonyei es mik a hatranyai a kovetkezo kozlekedesi eszkozoknek? Elektromos egykereku, elektromos roller, elektromos gordeszka, egytengelyes ketkereku segway, elektromos kemping kerekpar (ha van amit kihagytam az is erdekelne)

Figyelt kérdés
2020. aug. 2. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A felsoroltak egyike sem közlekedési eszköz. Játék, sportszer, és mint ilyen közúti közlekedésben tilos használni, járdán pedig csak a gyalogosok zavarása nélkül lehet.
2020. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Amennyiben játék vagy sportszer lenne, és csak a járdán lehetne használni, azért megnézném, hogy te hogy reagálnál, amikor háátulról elsuhan egy melletted minimum 25km/h-val.

Szerintem hasonlóan kéne kategorizálni, mint a kerékpárt, járdára nem való. Sisak, lámpa, csengő minimum. Kerékpárútra és kerékpársávra. És KRESZ-tudással.

2020. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Régen a biciklisek ellen is ugyanez volt most csak ez ismétlődik meg
2020. aug. 4. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

#2 Márpedig a magyar jog szerint az. És az mindegy hogy te mit gondolsz, mert jármű az, ami jogszabályban járműnek van definiálva. Ezek az életveszélyes szarok nincsenek, tehát nem járművek. Épp úgy nem mehetsz ki vele a közútra, mint egy gokarttal vagy lábbal hajtós játékautóval nem. Az elektromos rollert még lehetne járművesíteni, a komolyabbakat (két fék, világítás), csak a segédmotorkerékpár követelményei közül kéne kivenni az ülést, és már meg is felelne. Jártamban-keltemben eddig összesen egy embert láttam, aki járműként használta. Valami komolyabb cucc lehetett, mert 50 körül tudott menni sík úton, de elöl volt egy nappal is látható ledfényszóró, a srácon motoros bukó volt, az "indexek" a bukó két oldalára voltak szerelve (kicsit hülyén nézett ki, de látszott, és ez a lényeg).

Ez jármű. De a két személlyel úttesten 20-al szerencsétlenkedő bér-rollerek nagyon nem valók oda.

A segway, hoverboard, stb viszont egyértelműen csak szórakozásra való, remélem sosem lesz belőlük jármű.

2020. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ideje lenne átírni a jogszabályt, addig se én legyek a hülye, ha a jogszabály szerint mehetnek ilyesmivel a járdán. És nem a 12 év alatti gyermekekre gondolok.

A deszkasoknak van ugye kifejezetten park vagy pálya. Én értem a célt, de szerintem valami, amivel már lehet nagyobb sebességgel közlekedni, mint egy átlag gyalogos, pláne, ha elektromos, akkor az nem való járdára. Mondjuk kerékpárútra igen.

2020. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Elektromos egykerekűm van, annak előnyei, hátrányai egy elektromos rollerhez képest (ami volt nálam 1 évig kölcsön).

Kontra:

- Meg kell tanulni vele menni (rollerrel azonnal tudsz)

- Hagyományos fék nincs rajta (ha 100%-ra van töltve gond lehet, hogy a mozgási energiát mi emészti fel, ha lassítani akarsz.)

- csengőt, visszapillantót nem szerelhetsz rá, ezeket máshogy kell megoldani.

- megbámulnak (vidéken legalábbis). Engem zavar, másnak lehet, ez előny..

Pro:

- nagyobb kerék. Az út egyenetlenségeit jobban viseli, kevésbé ráz, úthibák nem ütik meg a gépet. Defekt esetén könnyebben szereled. Jobban kapsz hozzá gumit is.

- kisebb térfogat. Autóba könnyebben elrakod, buszra felviszed.

- nagyobb teljesítmény a nagyobb kerék miatt (nagyobb agymotor belefér) A legerősebbek kb. 2-3kW-ot tudnak.

- Azonos teljesítmény mellett kevésbé kapar ki, mint a roller, mert a súlyoddal a kereket nyomod. Meredekebb emelkedőn is felmész vele.

- Nehezebben esel vele, mert csak lelépsz róla, míg a rollernél ott van előtted a kormány.

- A kezeid szabadok maradnak



Egyelőre ennyi jutott eszembe..

2020. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Köszönöm mindenki megkapta a megérdemelt negatívat mivel senki se a kérdésre válaszolt"

Azért feltenni kérdést, hogy utána lepontozhass, nem korrekt.


A kontra például az, hogy ezek közül soknak egyáltalán nincs helye a közlekedésben. Tehát nincs olyan út, ahol hivatalosan mehetsz vele, autóúton azért, mert nem jármű, gyalogúton azért, mert egy átlag gyaogosnál gyorsabban mész. ahogy többen is írták, fék, csengő, bukósisak kell rájuk.


Az előnye talán a sebesség, és benzint, időt és bérletet spórolsz. Csak ugye itt lép érvénybe, amit a kontránál írtam.


Az elektromos kerékpárnál még az is negatívum, hogy sokan úgy használják, hogy fogalmuk sincs a közlekedési szabályokról, kortól függetlenül, öregek, fiatalok vegyesen.


Én voltam, aki attól retteg, hogy a járdán elütik. Szerintem ez hátránya az elektromos rollernek.

2020. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!