Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a neve annak a rendszernek...

Mi a neve annak a rendszernek ami elektromos rolle nél fékezéskor tölti az akkumulátort? És ez ma már alap vagy csak a rollerek egy részében van benne?

Figyelt kérdés
2020. júl. 26. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy specifikusan rolleren van-e külön neve, azt nem tudom, de általánosságban ezt regeneratív fékezésnek hívják és ma már szinte minden új autón van ilyen (a nem hibrideken is, mert ezzel tölti a start/stop rendszerhez szükséges extra akkumulátorkapacitást a gép).
2020. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek. Ha nem hibrid is vissza tud tölteni, az hogyan történik? Nincs bennük brushless motor ami generátorként működne fékezéskor. Akkor mi tölt vissza?
2020. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2


Ez egy nagyon jó kérdés és utána is néztem, úgy tűnik a rendszer nagyon egyszerű.


Ugyanúgy van egy szíjjal hajtott generátor a gépben, de a generátor alapból nagyobb teljesítményű és úgymond két fokozata van: (1) egy csökkentett üzemmód, ami folytonos haladásnál és gyorsulásnál csak szinten tartja az akkumulátort, ez lényegében ugyanannyit ad le, mint a hagyományos generátorok, illetve (2) egy teljes üzemmód, amire motorfékezésnél vált és sokkal többet tölt, mint az első esetben.

2020. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért érzem azt, hogy ez az a funkció, aminek totál semmi értelme? 🤔

Mintha csak a marketing miatt létezne, hogy egyszerű bélának eladják a fölöslegest drágán.

2020. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Igazából ha belegondolsz, annyi értelme van, hogy tulajdonképpen semmi extra komplexitást nem ad, de azt a kis rizsszemnyi energiát pont kisajtolja a fékezésből, ami a start/stop rendszerhez kell.
2020. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát azért egy okosabb generátor meg egy agm akku nem épp az egyszerűség mintaképe. (Pláne nem olcsó.) Inkább fölösleges bonyolítás. Még akksit se cserélhetsz miatta mert tanítani kell az autóhoz. Azért a rizsszemnyi energiáért.
2020. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Es az eco+ nem ezt jelenti? Mert kozben próbáltam én is utánanézni
2020. júl. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!