Mit gondoltok arról hogy a középiskolai tantervbe bekerüljön annyi KRESZ meg elsősegélynyújtás anyag mint ami a segédmotoros képzéshez kell?
Segédmotoros képzés mint szint talán túlzás, de normális biciklizéshez szükséges ismereteket mindenképp kellene oktatni.
Hozzá kell tenni, hogy a jelenlegi ad-hoc KRESZ oktatás az iskolákban viszonylag normális gyalogos-szintű ismereteket ad, vagyis sokkal több már nem kell ahhoz, hogy a megtanított ismeretek normális biciklizéshez is elegendőek legyenek.
A 70-es években már általános iskola, alsó tagozatosoknak (1-4 osztály) volt közlekedési ismeret oktatás, igaz nem önálló tantárgyként, hanem a környezet ismeret tantárgyon belül volt az egyik "lecke"
A közlekedési ismereteket az óvodától kezdve folyamatosan kellene oktatni, ismételni, a kornak megfelelően bővíteni, de az már túlzás, hogy a saját vágyait viszi bele a kérdező.
A gyalogos, és kerékpáros közlekedés szabályait megtanulni alap lenne, azokhoz nem kell jogosítvány, de a jogosítvány szerzés már több kérdést is felvet (fiatal korúaknál szülő engedély, egészségügyi alkalmasság, stb - ezeket nem lehet a tanárokra hárítani)
Már lehetne kezdeni az általános iskolában is.
Nem erőltetve csak szép lassan , mindent rendesen megtanulni.
Aztán mire vége a közép iskolának akkorára mindent tudnának.
Tavaly volt egy kezdeményezés a rendőrség részéről. Az általános iskolákkal együttműködve, egyfajta gyalogos, kerékpáros kresz ismereteket elsajátíttató program, ahol a végén egy napot játékos vetélkedő formájában az összegzésnek szenteltek volna.
Mint már fentebb írtam, teljesen felesleges középiskolásokat terhelni akár kéthetente kresz ismeretekkel, inkább projekt rendszerben lenne érdemes a gyalogos, kerékpáros ismereteket feleleveníteni.
Az elsősegély oktatásra is van lehetőség sok iskolában, szakkör formájában. Sajnos nem mindenki alkalmas elsősegély-nyújtásra. Még az autósok között sem. Azt nyilván a kérdező is tudja, hogy adott esetben jobb nem mozgatni egy sérültet. Sokkal fontosabb lenne megismertetni a diákokkal, hogy kit kell felhívni, hogyan és mit kell kommunikálni veszélyhelyzetben. Ehhez nem kell plusz 20 órát betenni az amúgy is feszített tantervbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!