Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben tényleg le...

Ebben az esetben tényleg le kell adnom a jogsimat?

Figyelt kérdés

1 hónapja diagnosztizáltak 2-es típusú cukorbetegséggel, azonban 2 éve megvan a B kategóriás jogosítványom és legközelebb 2028 elején jár le. Pár emberrel beszéltem és néhányan közülük azt mondták le kell adnom a jogsit, mert mások életét veszélyeztetem ezentúl minden volánhoz való ülés alkalmával. Azonban voltak olyanok is akik azt mondták, hogy ez hülyeség, semmi teendőm nincs csak kellően oda kell figyelni magamra. Most akkor mi az igazság?

20/F



2020. febr. 11. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Hivatásos sofőrnél jelent gondot ez, simánál nem.
2020. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy kell leadnod. Egy csomó embernek van 2-es típusú cukorbetegsége, és vezetnek. Nincs semmi hatással a vezetésre. Nem epilepsziás vagy.
2020. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon 40 év fölött szinte mindenki valamilyen szinten már cukorbeteg. Ha meg nem, akkor inzulinrezisztens.

De bármilyen betegség, ami gyógyszeresen korrigálható normál szintre, az még a hivatásos jogsit sem befolyásolja.

2020. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
3-as válaszhoz: Cukorbeteg nem szerezhet hivatásos (2-es típusú) jogosítványt, de akinek már van ilyen vezetői engedélye, és csak később lesz inzulin rezisztens, az korlátozásokkal továbbra is meghosszabbíthatja.
2020. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

ha nagyon aggódsz akkor menj el a háziorvoshoz és kérdezd meg, de szerintem nincs ezzel gond.


Mozdonyvezetőknek egy időben ez volt a problémájuk, mert sokakat levettek gépről vukorbetegség miatt, aztán enyhítették a szabályokat és már ott is vezethethen bizonyos fokú diabétesszel.


De ha nem is vezethetsz akkor sem kell leadni a jogsit. Nekem is itt van a polcon, mert még idén jó személyinak pedig 2016-ban lejárt az orvosim és már előtte sem vezettem több évig saját elhatározásból, mert kiderült egy betegségem ami miatt még talán vezethettem is volna, de én döntöttem úgy, hogy nem veszélyeztetek másokat.

2020. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 10 éve diagnosztizálták a cukorbetegségemet. Többször gyógyszert váltottam, a jelenlegivel normáűl szinten tudom tartani a cukromat. Abszolut nincs semmi tünetem, eszembe semjutott, hogy ne vezethetnék. Az orvosnak sem.
2020. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van ez.

Ha cukorbeteg vagy attól még vezethetsz autót egyedül hivatásos sofőri dolog az ami necces ilyen esetben, ezt pontosan nem tudom. Azt tudom hogy akinek pacemakerje van az elfelejtheti a sofőrködést, autót azt vezethet pacemakeres is és cukorbeteg is de csak magánként tehát maximum a családodat fuvarozhatod meg a haverokat de hivatásos téren elfelejtheted.


Ugye megvan a jogsid az orvosija 2028 ig érvényes, ebből nem derül ki hogy cukorbeteg vagy, rendőr sem fogja nézni meg őt sem fogja érdekelni ha látja hogy 2028 ig érvényes leszarja.

Egyébként addig nyugodtan megtarthatod a jogsidat és vezethetsz is. Amikor meghosszabbításra kerül a sor akkor sem kell ettől félned hogy bevonják emiatt, vagy nem adják meg az engedélyt. Addig még sok minden történhet változhatnak bőven a szabályok.

Egyébként ha rendesen jársz kontrollra, betartod az orvosok utasításait, tehát rendesen vagy kezelve akkor az alkalmasságot megkaphatod. Annyiból lesz neked körülményes hogy nem lesz elég bemenned a háziorvosodhoz ezt megcsináltatni hanem első körben a kezelőorvosodhoz aki a cukrodat figyeli stb... nem jut eszembe a pontos neve. Hozzá bemész és kérsz egy igazolást hogy kezelve vagy, nincs semmi extra bajod, nem voltál rosszul emiatt tehát minden ok veled. Azzal a papírral már megkaphatod az alkalmasságot a jogsihoz ha nincs más extra bajod ami végett ebből gond lenne. Aztán akkor már intézheted is a jogsid kiváltását a kormányablaknál stb...


Van ismerősöm aki cukorbeteg és így hogy kezelve van, felügyelet alatt áll, tehát jár kontrollra stb.. így megkaphatja gond nélkül. Azt tudom nála hogy a buszozásról le kellett mondania, ő buszsofőr volt akkoriban nem volt gond a vércukrával amikor kezdte, csak ugye ez előjött nála és emiatt ezt be kellett fejeznie. Mivel ő szerelőnek tanult tehát autószerelő de buszokat is szerel így felajánlottak neki állást a szervizben hogy akkor javítsa a buszokat, de nem vezetheti azokat utasokkal főleg nem. De forgalomban sem, se közterületen.

2020. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Akkor megnyugodtam.

2020. febr. 11. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mozdonyvezetőknek egy időben ez volt a problémájuk [...] és már ott is vezethethen bizonyos fokú diabétesszel."


Nem, ez kizáró ok még ma is.

2020. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 2-es típusra bármilyen szabály vonatkozna. Családban is van, és semmi plusz igazolás, engedély nem kellett. Nem keveritek az 1-es típusúval?

A 2-esek nagy részének nem is kell inzulin, nem kómálnak be, mint az 1-esnél.

2020. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!