A tiloson áthajtásos csekket és a gyorshajtást is Egerből/Szombathelyről küldik? Melyik ér ide előbb?
igen, onnan fog jönni. Egyben küldik.
Biztos, hogy piroson mentél át? Ha ennyire kómás voltál akkor lehet a napot nézted lámpának? :D
Egerből biztosan nem. (Ha Egerben történt a szabálysértés, akkor Szombathelyről sem.)
Nem tudom, miért nem mindegy neked, hogy honnan küldik? Egyébként, a közigazgatási szabálysértés elkövetési helyétől függ. (Felvétel alapján a gyorshajtást csak olyan mértékű sebességtúllépés esetén szokták bírságolni, ami már a közigazgatási bírság körébe tartozik. A vasúti átjáró tilos jelzése ellenére történő áthajtás eleve közigazgatási bírságkörbe tartozó szabálysértés.)
Ha a közigazgatási szabálysértés Baranya megye, Győr-Moson-Sopron megye, Fejér megye, Komárom-Esztergom megye, Somogy megye, Tolna megye, Vas megye, Veszprém megye és Zala megye, valamint Budapest területén történik, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Közigazgatási Hatósági Szolgálat az illetékes (9700 Szombathely, Söptei út 85., Pf. 53.).
Ha a közigazgatási szabálysértés Bács-Kiskun megye, Békés megye, Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Csongrád megye, Hajdú-Bihar megye, Heves megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Nógrád és Pest megye területén történik, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Közigazgatási Hatósági Szolgálat az illetékes (4807 Vásárosnamény, Jókai út 15.).
A felvétel alapján kiszabott közigazgatási bírságot az üzembentartó kapja, az objektív felelősség alapján őt kötelezik a megfizetésre. Ha valóban történik bírságolás, akkor boldog lehetsz: megtudod melyikőtök fekete autójával közlekedtél akkor.
Ugyanakkor előéleti pontot (~büntetőpontot~) nem kap, mivel nem ismert az elkövető személye.
Két kimentési lehetősége van:
• ha a gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen került ki a birtokából és igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezte a megfelelő hatóság eljárását; vagy
• ha a gépjárművet az üzemben tartó a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és ezt a használatba vevő személy eredeti teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt, a jogszabály szerinti adatokat tartalmazó nyilatkozatával igazolja. Ekkor a használatba vevő részére szabják ki a bírságot. Magánszemélyek esetén ez nem okos dolog, mert a bírságot így is, úgy is meg kell fizetni, viszont mivel ismertté válik az elkövető személye, előéleti pontot (~büntetőpontot~) is kap.
Nem versenyeznek az idővel. Mindkét szabálysértés esetén 70 nap áll rendelkezésre a bírság kiküldéséig, de ez meghosszabbodik, ha az üzembentartónak felróható okból nem jók a nyilvántartás adatai. Ráadásul, ez nem jogvesztő határidő. (2011. december 31-ig az volt, de 2012. január 1-től kikerült a közúti közlekedési törvényből, hogy ez jogvesztő határidő.)
Ha Eger azért van a kérdésben, mert ott történtek a szabálysértések, akkor különleges képességei vannak a rokonodnak: ott nincs villanással felvételt készítő radaros sebességmérő, nincs miről észrevenni, hogy „befogott”. Egész Heves megyében nincs ilyen típusú fixen telepített radaros mérőeszköz; a mozgathatók (3 lábú állványra, álló gépkocsiba telepítve használják) pedig az egész országban lézeresek, és felvételkor sincs villantás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!