Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Váltsak oktatót a forgalmi...

Váltsak oktatót a forgalmi vizsga idejére?

Figyelt kérdés

Azért bonyolult a helyzet, mert már megvan az óraszámom, csak a forgalmi vizsga alatt kellene másik oktató. A mostanival az a gondom, hogy összebeszélt a vizsgáztatóval, hogy buktasson meg (ez 95%)

Gondolom több pótórát akar velem lenyomatni....

Azért húztak meg, mert átengedtem egy gyalogost. Húztam egy útvonalat(a kedvenc útvonalamat), de elvittek egy olyan helyre, ahol még életemben nem jártam. Kanyarodtunk, a gyalogosnak piros volt, de ott állt 3 centire az aszfalttól, gondoltam megkímélem szegény életét. Ő észrevette, hogy a piros emberke világít, és megtorpant. Nem is álltam meg teljesen, csak lassítottam, de nem... A vizsgáztató már állított félre, és olyan dolgokat mondott, amik nem is történtek meg.

Amúgy már akkor eldöntötte, hogy buktatni fog, mikor meglátott engem. Végig úgy beszélt velem, mintha ovis lennék(affektált), és vmiért végig kárörvendően mosolygott. Egyszer még el is fordult, akkor azt hittem, hogy kirobban belőle a röhögőgörcs.

Amúgy anyám bement az oktatómhoz pár hete, aki kifejtette neki, hogy szerinte egy 17 évesnek nem lenne szabad vezetnie, és hogy én mennyire neveletlen vagyok. Ennek ellenére vizsga után azt mondta nekem, hogy túl óvatosan vezetek. Mi vaaaan baaazdmeg ?

Máskor meg az volt a baja, hogy benéztem a jobb oldalon lévő utcába, mikor nekik háromszögük volt. Eleve a háromszöget ritkán lehet látni a fától, vagy nincs is kitéve. De én főleg azért néztem szét, mert lehet, hogy egy barom elbambul, és nem veszi észre. Erre ilyet szól: "Ezért akár meg is bukhat. Magának van elsőbbsége. Ez azt jelenti, hogy nem ismeri a kreszt, bizonytalan" (az elméletem 100%-os lett)

Pont másnap egy osztrák rendszámú terepjáró pedig a háromszöget nem ismerte, csak pár méterre kerültük el. Felhoztam a tegnapi dolgot, mire ő: "Jó, jó, de az akkor sem gyakori."

A hapsi azt hitte, hogy a kocsija cukorból van, úgy féltette a hitelre vett autóját, mintha egy 30 milliós BMW lenne.

Rosszul tanította meg a pedálkezelést, rángatott a kocsi.

Mindez azért, mert nem engedte, hogy bármilyen körülmények között a fordulatszám 2000 fölé emelkedjen. 3000 fölött menet közben lekapcsolta a motort, és kivette a kulcsot (ez nem vicc). A fékrásegítő persze ilyenkor rögtön kikapcsolt, nagyon beszartam. Ezt még eljátszotta párszor. Végül úgy tanultam meg a helyes pedálkezelést, hogy szó szerint az ellenkezőjét csináltam annak, amit mondott. Úgy már jobban ment. De nem, ez nem volt elég. Elkezdte az üvöltözést. 2 nyálfröccs között azt kiabálta, hogy pályafutása alatt én vagyok a legtehetségtelenebb tanítványa, és velem üvöltözik először. Később találkoztam egy régi tanítványával, aki közölte velem, hogy neki is pont ezeket mondta.


Az oktatóm szerint két tanóra 90 percet tesz ki. De ezt sem csináltuk végig. Rendszeresen 10, de inkább 15 percet késett, és ennyivel előbb fejeztük be. Óra közben gyakran megálltunk valahol, ő kiszállt 25(!) percre, én meg ott ültem a kocsiban 30 fokban. Vizsgaútvonalakon kb. 4-5 alkalommal mentünk normálisan, máskor csak ha útba esett. Ez lényegtelen, mivel vizsgán egy teljesen ismeretlen útvonalra vitt, ahogy már fentebb leírtam.

Az önbizalmamat teljesen lenullázta, lényegében megutáltatta velem a vezetést. Aztán jöttek a pótórák. Minimum 10 pótórán vagyok túl, egyenként 5300 HUF


Na mind1. Amúgy mindenki szerint tudok vezetni, más hibám nem is nagyon volt, csak a túlzott óvatosság.

Ahogy anyámnak elmeséltem a vizsgán történteket rögtön jogi útra akarta terelni a dolgot, de nem tudok bizonyítani semmit. Bocs, ha hosszúra sikerült, meg gondolom le is szarjátok a történetem, de ezt már nem bírtam magamban tartani.


Egy dolog viszont biztos: Én abba az autósiskolába többé be nem teszem a lábam. Tudom, hogy sok papírmunkával jár, de nekem már csak vizsgáznom kell, leszarom, hogy kenőpénzzel, vagy nélküle. Így is több százezret és hónapot fektettünk bele.

Mit tanácsoltok? Akár konkrét autósiskolát(Budapest), vagy bármi mást, ami előrevisz.

Most úgy tervezzük, hogy vizsga idejére átmegyünk a Csigajogsihoz, róluk sok jót hallottam "gyors" vizsga terén.

Azzal meg hagyjatok, hogy "jó lesz neked a bringa is, ne veszélyeztesd a többit, az ilyenek miatt történnek a balesetek"

Egyrészt, mert a vizsgabiztos köcsög volt(tudom, ezt minden bukott vizsgázó elmondja)

Másrészt pedig k*rvára nem vagyok olyan kedvemben.


2010. júl. 14. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Helló!


Velem ugyan ez volt, az első oktatóm egy idióta volt, de szó szerint.

Állandóan azt mondta, hogy "Nem fogsz átmenni, fel kell készülni."

Erre a fél forgalmi órámat hülyeségekre elbaszta.

Mert kisvárosban kell menni, meg autóúton..., de érted csak egyenesen kellett menni, ebből aztán megtanulok vezetni...

Aztán elment cigizni, mert neki jár a szünet...


Én oktatót váltottam és nem bántam meg, az újjal át is mentem.

Engem azét buktattak meg elsőnek, mert nem engedtem el a gyalokost..., persze direkt figyeltem és még véleményem szerint a közelében nem volt és utólag, még át se jött..., de persze meghúztak.


Másodszorra meg "veszélyeztettem", amikor a felezővonalhoz húzódtam, de az a poén, hogy senki se szólt érte, mert mki ment tovább nyugodtan.


Utánna meg oktatóváltás volt.

Esküszöm néha kiszálltam volna és úgy agyon vertem volna mind az oktatót, mind a biztost, hogy egy foguk nem marad, de még akkor én kaptam volna...

De esküszöm azt kellett volna, cirkuszolni, aztán féljenek:D


Amúgy nekem is ezt mondta a régi oktatóm, hogy nem tudok vezetni, de azóta nincs is gond, mert senki se mondta még, hogy áh inkább hagyjuk. Persze még van 1-2 bizonytalanság vagy néha egy kis autókezelés, persze nem lefulladok csak lehetne egy kicsit jobban is, de nem vészes.


Én azt mondom, hogy válts oktatót, nem biztos, hogy iskolát kell, mert lehet ez az egy hülye van.

A biztosnak meg adj egy 10est vagy 15öt, aztán jobban megéri, mintha meghúznak még vagy 2x.

Ami engem illet, az összes biztos egy korrupt idióta, kivéve 1-2 embert.


Amúgy bírom én ezt az egész jogsit, mert olyan hülyéknek adnak jogsit, akik megpróbáltak egy árkon átugrani a kocsival, meg a fának mentek részegen, de aki meg szeretne vezetni, azt meg nem engedik.


Amúgy, a biztosoknál 2 féle van:

Az egyik, aki nagy bunkónak tünik, félig meddig az, aztán ők átengednek.

A másik pedig egy kedves, mosolygós biztos, aki meg minden szarért meghúz...

2010. júl. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy megkened "direktbe" a vizsgabiztost, vagy pótórákat "veszel" (nálam 10 db volt), és ebből a pénzből az oktató keni meg a vizsgabiztost. Az első nem működik, mert félnek a lebukástól, még talán ki is kérik maguknak. Ez már 14 éve is így volt.
2010. júl. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De már így is sok pótórát vettem. A 10 simán megvan. A lefizetést meg nem tudom elintézni oktatón keresztül, nem engedi. A vizsgabiztos meg várta volna a borítékot, gondolom. Az oktatóm tudja, ha átmennék, akkor nem vennék több pótórát. Mondjuk így sem fogok venni. Én már tudok vezetni, és ha 60 ezer forintból nem tudta megkenni a biztost, akkor 120 ezerből sem fogja. Ezért szeretnék átmenni egy másik oktatóhoz, aki legalább megengedi a borítékot.
2010. júl. 14. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:
A civil autósok 90%-a nem tud vezetni és sohasem tanul meg "csak" szerencséje van.
2010. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen meg tudlak érteni.

Ez itt az én történetem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__86..

Nekem az első oktatom volt ilyen se**fej, mint a tied és utána váltottam. Akivel vizsgáztam nagyon jó fej volt. Ha nem mondja el, hogy hogyan mennek igazából a dolgok akkor még mindig a forgalommal küszködnék. Amúgy én is csigajogsis voltam.

2010. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Váltsál oktatót, ég és föld lesz a különbség!

NEM is lesz szükséged csalásra.


A vizsgabiztosok pedig szinte fedhetetlenek, nem is jut el hozzájuk a boríték. - Egyszerű ellenérdekek provokálják a sok bukást. Az oktató vagy plusz órából szerez bevételt vagy lenyúlja a lefizetésre szánt pénzt.


(Nincsennek túlfizetve, adózás után alig éri meg oktatni.)

2010. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az oktatóváltást már régen meg kellett volna lépni! ha már le vagy jelentve vizsgára, akkor szerintem nem tudsz váltani. ha még nem vagy lejelentve, akkor szerintem válthatsz. a tisztességes sulikban (ahova én is járok) szóba sem kerül a lefizetés, mert megtanítanak vezetni így nincs miért fizetni. korrupt VB-k biztos vannak, de szerintem több a korrekt mint a korrupt. ráadás én kevesebbet fizetek egy korrekt 100 percer óráért mint Te :P ha érdekel hol tanulok írj mailt és válaszolok, ezt a sulit bátran ajánlom mert nagyon korrekt.
2010. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!