Tényleg van ilyen szabály hogy az oktatónak kötelessége forgalmi vizsgára küldeni a tanulót ha a szülő kéri (18 elmúltam)?
Az én esetemben nem is szülőről van szó, hanem anyukám testvéréről, aki szeret beleszólni a dolgaimba. Felhívta az oktatómat hogy tegyen be vizsgára, amikor az oktatóm szerint meg szerintem is még korai volt. Az első forgalmi vizsgámra úgy mentem el, hogy tudtam hogy teljesen esélytelen. Kb. 15 perc után vége is lett, pedig nagyon rendes volt a vizsgabiztos. A második vizsgám előtt már az oktatóm is úgy látta hogy le fogok tudni vizsgázni és tényleg átmentem a legszigorúbb vizsgabiztosnál.
21/L
30 óra a kötelező minimum, de te is megtapasztaltad, hogy fölösleges addig vizsgára jelentkezni, amíg nincs realitása, hogy sikerül is.
Egyébként nem kell ahhiz szülő, a tanuló kérheti, hogy mégpedig vizsgázni szeretne, olyan esetben "a tanuló kérésére" megjegyzéssel indul a vizsga, ami jelzés a vizsgabiztos felé.
Közeli, távoli hozzátartozónak meg semmi köze ahhoz, hogy mikor menjen a tanuló vizsgázni, hisz elvileg arról semmi fogalma, hogy milyen szinten áll.
Kétlem, hogy lenne ilyen szabály!
18 elmúltál, ne engedd, hogy kötélen rángassanak szüleid vagy éppen rokonok...
Ha szüleidnél laksz akkor azért kell kompromisszum a jó szülői kapcsolat érdekében de akkor sem vagy már kisgyerek.
Igaz, csak átfutottam, de nem láttam a gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei között olyat, hogy szülő vagy rokon kérésére kötelező lenne a vizsgára küldeni egy tanulót.
Nyilván az oktató nem akart konfrontálódni.Gratulálok a vizsgádhoz.
Ahogy már írtam, ha megvan a kötelező óra szám "a tanuló kérésére" megjegyzéssel lehet vizsgázni.
Nem kell hozzá rokon, szülő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!