Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valakinek jogosítvány hosszabb...

Valakinek jogosítvány hosszabbításhoz kellett mostanában kitöltenie valamilyen tesztet?

Figyelt kérdés

Eléggé megszigorították az eü alkalmasságit jogosítvány hosszabbításhoz. Vér, vizelet vizsgálat és még valami teszt is. Milyen teszt volt ez?

Szerintetek milyen vérvétel eredmény esetén vehetik el a jogsit?


2019. júl. 24. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell tesztet kitölteni, a háziorvos tesz fel kérdéseket at akvással, aluszékonysággal kapcsolatban (kipihenten ébtedsz-e, elalszol-e TVnlzés, vagy beszélgetés közben, stb)

Szükség esetén alvás vizsgálatra küldhet.

A jogositvány meghosszabbítása meg egy jó alkalom arra, hogy elküldjön az orvos labor vizsgálatra is, ami éves szinten ajánlott lenne.

Az már baj, ha a labor eredmények miatt nem kaphatja meg a páciens a jogsit, az etedmény az általános egészségi állapotról árulkodik (cukor, máj funkció, vérsejtek mennyisége, van-e gyulladás a szervezetben, stb)

2019. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mostanában 6 éve volt, már akkor is ki kellett töltenem egy kétoldalas kérdőívet. Nem teszt, hanem egészséggel kapcsolatos kérdések voltak. Pl. volt-e, mikor és milyen műtét, közeli hozzátartozóknál előfordult-e ilyen-olyan betegség; és kérdések az aktuális állapotról is: gyógyszerszedés, rosszullétek, alvás ügyek stb. És nem háziorvosnál, hanem a regionális foglalkozás-egészségügyi kht-nál, ugyanis a háziorvosom akkor még nem adhatott 2. alkalmassági csoportot.

Jogszabályi változás miatt a háziorvos is adhat egy ideje, így múlt évben már nála csináltattam. A faluban, négy háznyira van a rendelő, a foglalkozás-egészségügyi meg a városban, úgy 20 km-re. És mivel 27 éve nem voltam nála (akkor sem betegség miatt, és azóta sem voltam beteg; szemüveg kapcsán nem volt rá szükség, az optikai üzletnek van szemészorvosa; rendszeres véradás kapcsán tudtam, hogy a vérnyomásom, vérképem rendben van; jogsit meg ugye nem nála hosszabbíttattam), így aztán elküldött teljes laborra, EKG-ra, hasi ultrahangra; hiszen semmit sem tudott az egészségi állapotomról. Azzal nem elégedett meg, hogy szerintem semmi bajom. Így aztán, ő is megtudta. A leletkiadáskor mindenütt értetlenkedve nézegették a papírokat, és megkérdezték, hogy milyen panasz miatt voltam?

Ugyanő, mindenféle vizsgálat nélkül hosszabbította meg a fiam és menyem jogsiját; járnak hozzá, ismeri az egészségi állapotukat.

Az, hogy milyen vizsgálatokra küld, és küld-e, az ő döntése.


Az orvos semmilyen laboreredmény, vagy egészségi probléma miatt nem veheti el a jogsit; legfeljebb, feltételekkel, korlátozásokkal, rövidebb időre állapítja meg az alkalmasságot, vagy alkalmatlanságot állapít meg. Ha nem fogadod el, jogod van másodfokon orvosi szakbizottsági véleményt kérni.

2019. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!