KGFB-biztosítás 60-napos fedezetlenségi díja mikor évül el?
A gépkocsi forgalomból történő kivonása után 2-év vagy 5-év?
Fedezetlenségi díjat aki nem tudja megfizetni,csak az új KGFB díját, akkor 1-év elteltével új üzembetartót kell keresni.
A kocsi nincs használatban,2 és fél éve állt a garázsban lejárt műszakival. A KGFB mindig fizetve volt,az utolsó negyedéves csekk maradt el.
Nem tudta hogy van ilyen,hogy fedezetlenségi díj...
A 60 nap az bizonyára nem a fedezetlenségi díjfizetés időtartama. Persze lehet, hogy éppen ennyi volt a kérdés írásakor, de azóta is napról-napra nőtt, és nőni is fog új biztosításkötés életbelépésének napjáig, vagy amíg a gépkocsi nincs kivonva a forgalomból. (A műszaki érvényesség lejárta nem jelenti a forgalomból való kivonást.)
A 60 nap, vélhetően, a türelmi idő. Ha az esedékes díj nincs megfizetve, akkor az esedékesség napjával kezdődő 60 napig türelmi idő van, ami alatt megfizethető az elmaradt díj, és ami alatt érvényben van a szerződés; így fennáll a biztosító kártérítési kötelezettsége is. 60 nap után a biztosító felmondja a szerződést, díjnemfizetés miatt. Jogosult erre a 60 nap türelmi időre követelni a díj utólagos megfizetését.
Ha a gépkocsi még nincs kivonva a forgalomból, akkor a türelmi idő lejárta után, nincs szerződéses biztosítása. Pedig ennek folyamatos fenntartása, az esedékes díjak megfizetése, az üzemeletető törvényi kötelezettsége. Mivel ennek nem tesz eleget, a Kártalanítási Számla kezelője (a Magyar Biztosítók Szövetsége, a MABISZ) a kártalanítási számla terhére fizeti ki az esetleges károkozást, hogy ne sérüljön a kárt szenvedett joga a biztosító kártérítése vonatkozásában. A MABISZ erre az időszakra napi fedezetlenségi díjat számít fel. Ezt az új biztosítás kötésekor meg kell fizetni, a szerződő biztosító szedi be, a MABISZ nyilvántartása alapján. 2014. július 1. előtt úgy kerülték el a fedezetlenségi díj megfizetését a gépkocsi tulajdonban és forgalomban tartása mellett, hogy más személy lett az üzembentartó, ő kötött új biztosítást a gépkocsira. Ő nem tartozott, nem lehetett terhére felszámítani a fedezetlenségi díjat. De, 2014. július 1-i hatállyal életbelépő törvényi módosítás felhatalmazta a kártalanítása számla kezelőjét (azaz, a MABISZ-t) az elmaradt fedezetlenségi díj beszedésére. Ráadásul ezt már egy elég nagy felhatalmazással bíró szervezet, a NAV teheti meg, mivel 2018. január 1-től általános behajtó is lett.
Így, az elévülési idő, gyakorlatban, nemigen számít. Az elévülési idő akkor jelent jogvesztést, ha addig nem történik semmi. De, a MABISZ nem fog tétlenül várni (az Állami Számvevőszék hibájaként róná fel, hogy jogszabályi előírás ellenére nem intézkedik tartozás behajtására), hanem a törvényi időn átadja végrehajtásra a NAV-nak. Hasonló okokból a NAV sem fog tétlenkedni.
Marad az első válaszbeli eljárás, mint a legkevésbé fájó kellemetlenség és egyben legolcsóbb megoldás.
Hát az a helyzet szociális segélyből élőtől nem tudták behajtani a közműfejlesztést sem,úgy hogy ezt sem. A 28500 ft-nak meg kell maradni. Ez a nyugdíjminimum.
Ez is postán jön!
Max megoldás a új üzembetartó?
A fedezetlenségi díj 2018-április végétől 2018 június közepéig tart,a forgalomból történő kivonásig,az is megvolt.
De 5-év után elévül! Bizony,mint minden adótartozás! Hurrá!
Aki 2002 óta szociális segélyen él, azzal miért kötött biztosítást a Biztosító jövedelem bekérése nélkül.
Szerencsétlen nem tudta le műszakiztatni a kocsiját,de a KGFB-fizette a garázsban álló autóra másfél évig.
Egyszer megcsúszott, a biztosító felmondta neki,aztán nem is tudta újrakötni,mert a fedezetlenség miatt,amiről ő nem tudott,hogy ilyen van....
Igen havi 27000-Ft rokkant segélyből él.
A kérdés segítőkészség féle képen lett feltéve, ugyanakkor rosszindulatú válaszok jöttek!
Hogyan fizessen ő ki 65 napra 435 ft fedezetlenségi díjat!
Ez rengeteg!
Most az ideiglenes kivonás meg lett hosszabítva.
A NAV-osztályvezető,még tavalyról a közműtartozás behajthatatlansága ügyében adta a tanácsot.
De ez megoldódott,mert havi 1000-ft-ot fizet az Önkormányzatnak. Egy megállapodás született az ügyben!
Hát a jóindulatú hozzászólásokat díjaznánk,sajnos Magyarország ebből ne teljesít jól.
Havi 27 ezer forint jövedelemből még egy régi suzukit sem lehet fenntartani, ami messzeföldön híres az olcsóságáról.
SZóval aki ennyiből él, az minek tart autót? Főleg ami működésképtelen?????
A gépkocsit örökölte, 25-éves Skoda,anyukája meghalt. Az öröklési illetéket azt elengedte a NAV, anno 2005-ben még Illetékhivatal volt,de külön kérelemre.
Igen vannak ilyen szegények sajnos,és egyedül élők.
A biztosító amúgy jövedelmi adat bekérése nélkül köthet KGFB-biztosítást jelenleg még,én minimum 50-ezer forintot megkövetelnék a helyükbe!
Bármi nemű letiltás, más károkozás esetén is csak úgy lehet,ha az öregségi nyugdíjminimumot meghagyja a NAV, vagy végrehajtó!
Ha biztosítás nélkül vezet egy 27-ezer ft-ból élő,azt polgári perben sem tudják levonni tőle a kárt,elítélni eltudják!
Ezt a kérdést fel is dobom új kérdésként majd!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!