Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldről behozott autót...

Külföldről behozott autót szeretnék vásárolni mozgáskorlátozott utalványra, menyi időn belül kell kifizetnem a regisztrációs adót?

Figyelt kérdés
Hallotam olyanról is hogy mozgáskorlátozottként 5-évente mentességgel élhetek,igaz ez?
2010. jún. 21. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azonnal ki kell fizetned a reg.adót.

3 évre felfüggesztik a törzskönyv kiadását, mert az állam javára elidegenítési tilalmat jegyeznek be a kocsira.

2010. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezt az elidegenítés dolgot nem értem,nem adhatom el az autót 3-évig?vagy mit takar pontosan?

2010. jún. 23. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

regadó befizetése nélkül nem helyezhető forgalomba autó ma magyarországon


kívéve old timer minősítés meg ha E rendszámot veszel hozzá, ami félmegoldás


vagy P rendszám,de azzal meg nem ülhet utas be melléd a kocsiba és nem szállíthatsz semmi a kocsival

2010. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, nem adhatod el a kocsit 3 évig. A 3 év letelte után kapod csak meg a törzskönyvet és rendelkezhetsz a kocsival szabadon. De ez a közúti forgalomban való használatát nem korlátozza.

2010. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Tehát akkor a regadó megfizetésére mozgáskorlátozott ként nincs semmilyen kedvezmény?

2010. jún. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!