Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány korhatárt meg fogják hosszabbítani 21-re? Ma lesz a fókuszba, de pontosítsanak az okosok légyszi!

Figyelt kérdés

A fókuszba ma este lesz, nézzétek!

Egy baleset miatt tárgyalások folynak, hogy a B-s jogsit 21 éves kortól lehet letenni.

Igaz ez?

Most idén szeptemberben töltöm a 16-ot és nagyon fontos lenne, hogy legyen jogosítványom!

Már több éve várom hogy eljöjjön az a nap és most mégtöbbet kell?

Ha úgy döntenek, hogy így lesz, kb. mikorra várható , hogy a határozatból törvény lesz?

Szerintetek bele fogok férni még?


Köszi a válaszokat!


2010. jún. 16. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha belátható időn belül így döntenének akkor is beleférsz...De nem fognak,FŐLEG NEM EGY BALESET MIATT!Nem a vezetők életkora miatt van a baleset hanem a sok hülye idióta paraszt miatt az utakon.
2010. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Remélem hogy felemelik 21-re a korhatárt, egy 17 éves még nem éri fel ésszel hogy mekkora súlya lehet egy balesetnek.
2010. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez egy régóta terjendő tévhit. Mikor én szereztem a jogosítványomat (5 éve), már akkor is azt mondták, hogy siessünk vele, mert nemsokára 21 évre emelik a korhatárt. Az óta folyamatosan előkerül legalább 2-3 havonta (általában azzal együtt, hogy a friss jogosítványosok az első két évben nem vezethetnek egyedül, csak úgy, ha egy tapasztaltabb ember ül mellettük), de mindig csak pletykaszinten, soha nem látok róla egyetlen hivatalos sajtóközleményt vagy nyilatkozatot sem. Nem hiszem, hogy lenne valami valódi törekvés a háttérben. Egyébként ha most összekapná magát az illetékes minisztérium, valószínűleg január 1-től módosítanának a szabályozáson, mert ősszel tudnák meghozni az erre vonatkozó határozatot, ugyanis most mindenki szabadságon van.
2010. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem bánnám hogyha 21 re emelnék ugyanis az igaz hogy a legtöbb 17-18 éves még nem tudja felfogni hogy ez egy nagyon veszélyes dolog és csak a gázt tudják nyomni a féket nem ismerik így könnyen felcsavarodnak egy fára az apucitól kapott BMW vel.

Én 20 évesen szereztem meg a jogsit és most vagyok 22 de mindig nyugodtan vezetek nem kapkodok és oda figyelek másra de sajnos a legtöbben sz.rnak a szabályokra és csak mennek.

Persze ez ne fog megváltozni egyenlőre és marad a 17 korhatár ami szerintem nagy felelőtlenség.

2010. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen ezt már mondták párszor, de még nem volt beőle semmi...

Ha meg is emelnék valószínűleg nem esnék bele mert 8 nap mulva már 16 leszek...

Ha meg mgis akkor jön az a1-es jogsi, hozzá egy motor és az megy vagy 130-at is...

2010. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

"Remélem hogy felemelik 21-re a korhatárt, egy 17 éves még nem éri fel ésszel hogy mekkora súlya lehet egy balesetnek."


Fogd be a pofád és ne általánosítgass kisköcsög.

2010. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt a Fókuszban valami konkrétum?
2010. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is arra szavaznék, hogy emeljék fel a korhatárt.


És az is hülyeségnek tartom, hogy A kategóriát rögtön le lehet rakni, ha valaki betöltötte a 21 évet. Aki fiatalabb, az csak A1 kategóriát rakhat le. Ott törölném a korhatárt, hogy ne lehessen egyből A kategóriát lerakni, csak ha már van gyakorlata kisebb motoron.

2010. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Éne nemis tudtam h lesz a fókuszban de majd megnézem neten! Am meg sztem mire bevezetik eltelik pár év ismerve a magyar törvényhozókat és egyéb nagykutyákat...
2010. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
150 cm az első ülésen való utazás feltétele és HÁNY ÉV?
2010. jún. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!