Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha új motort veszek, és még...

Ha új motort veszek, és még nem kötöttem biztosítást el tudok menni a kereskedőtől hazáig? Biztosítás nélkül?

Figyelt kérdés
Ha a héten megveszem az uj robogómat akkor valahogy haza kell érnem motorral. Ahhoz viszont h kötelezőt kössek kell az adásvételi. Vagyis elöbb meg kell vennem a motort és csak aztán köthetek biztosítást. A kérdés lényegében az, hogy a kereskedőtől hazamehetek-e biztosítás nélkül?
2010. jún. 14. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

3-4 napon belül kell megkötnöd én úgy tudom.

Annyi idő alatt hazaérsz:)

2010. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ!:D
2010. jún. 14. 18:13
 3/7 tetro ***** válasza:
közúti forgalomban nem vehetsz rész kötelező biztosítás nélkül. nincs semmilyen 3-4 nap...
2010. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felhívod a kereskedőt, megkérdezed tőle a biztosításhoz szükséges adatokat. Megkötöd a biztosítást és a kötvénnyel mész a robogóért.

Az előző írta jól, 1 cm-t sem tehetsz meg a robogóval biztosítás nélkül.

2010. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de a biztosítás megkötéséhez nem kell adásvételi?
2010. jún. 14. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen adásvételi kell. Én tavaly vettem az új robogóm, a kereskedésben azt mondták, hogy ha hazaérek kössek biztosítást. A kereskedés tőlünk 30km-re van. Én kb 250 km-t mentem biztosítás nélkül 4 nap alatt, nem találkoztam rendőrrel, de a biztosító semmit se szólt.
2010. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tetro ***** válasza:
a biztosító semmit se szól. a rendőr ha épp megállít, akkor megbüntet majd rendesen. ha meg balesetet okozol, akkor rámegy majd a robogód is.
2010. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!