Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlás menete?

Használt autó vásárlás menete?

Figyelt kérdés

Le tudnátok írni, hogy milyen papírok kellenek, hol szerezhetőek be, milyen sorrend kell stb? Első autó lenne nyilván. :D


Szóval odamegyek, adásvételi, de nem egy sima papírfecni ha jól tudom. Aztán utána? Biztosítást meg ilyeneket hogyan ott helyben?

És az eredetvizsga meg ilyesmik hogyan? Mi a törzskönyv? Sok használt autónál látom kiírva, mint opciót.


2017. szept. 1. 09:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és milyen papírokat kell adnia az eladónak a kocsival? Műszakihoz stb., forgalmi...
2017. szept. 1. 09:59
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
0%
Mi az az információ amit a másik ezer szóról szóra ugyan ilyen kerdesnel nem talaltal meg??
2017. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

- megegyezel az eladóval

- 4 példányban írtok adásvételit. Tele van a net mintákkal, letöltesz egyet. 2 db a tied, 2 db az eladóé

- fizetsz

- Amit átveszel a kocsival: Az autó, a TÖRZSKÖNYV, a forgalmi, a 2 példány aláírt adásvételi

- amíg nem kötsz biztosítást a kocsi egy métert sem mehet hivatalosan. Tehát vagy trélerrel hazaviszed vagy a neten megkötöd a biztosítást indulás előtt. 60 napod van befizetni de azonnal érvényes

- Eredetiség vizsga az átíráshoz kelleni fog. A "rendszer" az, hogy a vevő csinálja. Amúgy megcsináltathatná az eladó is, mert X ideig érvényes. Megbeszélés tárgyát képezi, hogy ki csináltatja meg, de 100-ból 99 eladó nem fogja.

- A papírjaiddal besétálsz az okmányirodába, lecsengeted az illetéket és kapod az új forgalmit. Az új törzskönyvet majd postán küldik

2017. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó tökéletesen leírta, egy ponthoz szólnék csak hozzá: előre ne köss biztosítást. Ha mégis elmarad a megegyezés, akkor macera lemondani. Az eladó még öt percig biztosan nem dob ki, azalatt simán megkötöd, akár egy okostelefon is elég ma már. Vagy keress a közelben egy éttermet és ülj be oda, én mindig úgy csinálom.
2017. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó:


Hol látod, hogy azt írtam, hogy megegyezés előtt kössön biztosítást?

2017. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogos, a "neten megkötöd indulás indulás előtt" részt értettem félre egy kicsit (kvázi úgy, hogy mielőtt elindul otthonról). Bocs.
2017. szept. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És ha megkötöm okostelefonon, azt hogy mutatom be a rendőrnek? Mert otthon gondolom ki lehet nyomtatni egy bizonylatot róla, de telefonon nem igazán.


Nem terveztem előre megkötni, akkor inkább visszamegyek kétszer a kocsiért, de ugye azzal az a gond, hogy a nagyon távoliak kiesnek.

2017. szept. 2. 09:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A rendőrt egyre kevésbé érdekli a biztosítás, az igazoló szelvényt sem kell már magadnál tartani. De ha a hazaúton véletlenül megállítanak, akkor elmondod, hogy most vetted és megmutatod a telefonon az ajánlatot, amit kaptál a biztosítótól. Otthon utána elég kinyomtatni és azzal már mehetsz az okmányirodába.
2017. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!