Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosító nem készpénzben...

A biztosító nem készpénzben fizet?

Figyelt kérdés
Volt egy balesetünk,a biztosító jogosnak vélte a kárigényünket.Megvolt a kárfelmérés is.A kárszakértő azt mondta,hogy mehet a javítás.Megvettem a lökhárítót /használtat/ a karosszéria munkát pedig én terveztem elvégezni.Erre jött egy levél,hogy küldjem el a biztosítónak az árajánlatot mert: "csak az árajánlat alapján tudunk tájokoztatást adni a jármű javíthatóságáról,illetve arról,hogy melyek azok a tételek,amelyeket társaságunk térít meg,és mely költségeket kell a károsultnak magának viselnie"!Most akkor,hogy van ez?Én azt hittem,hogy a kárfelmérés alapján a biztosító kalkulál egy összeget és azt kifizetik.Nem casco biztosítás,miféle önrészről beszélnek?Az álló autómat összetörték és a javítás egy részét saját zsebből kell fizetnem?Hétfőn hívom a biztosítót,de egy-két jó tanács jól jönne.
2017. márc. 18. 20:46
 1/9 egySanyi ***** válasza:
68%
Megtörténik a kárfelmérés a biztosító küld egy ajánlatot amit fizetne kp-ben számla nélkül vagy ha nem fogadod el akkor a javításról mindent számlával kell igazolni és a végén ahogy meg tudtok egyezni.
2017. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
A számlára csak akkor fizet azt hiszem , ha az ő általuk meg határozott szerviz csinálja meg .
2017. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A biztosító tőlem vár árajánlatot a levelük szerint.
2017. márc. 18. 21:32
 4/9 egySanyi ***** válasza:
Pár hónapja volt épp egy ilyen esetünk, és nekünk küldtek ajánlatot mi meg elfogadtuk és házilag baráti körben orvosoltuk a nem túl jelentős kárt.
2017. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sanyi ez nekem is jó lenne,illetve azt gondoltam,hogy így lesz.De inkább mintha arról lenne szó,hogy vigyem el szerelőhöz,kérjek árajánlatot aztán a biztosító vagy kifizeti vagy nem.
2017. márc. 18. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Igaz 4 éve volt utoljára ilyen balesetem, de akkor is az volt, hogy megajánlott összeg vagy szerződött partnere a biztosítónak.


Nem mondtál/nyilatkoztál olyat, hogy a felajánlott összeget nem fogadod el?

De mindjárt hétfő, telefonon megmondják mit akarnak. Az furcsa lenne, hogy te rohanj még az ajánlatkérés után is - vagy kifizetik a kárfelmérő díját neked, ha már az ő kijövetele felesleges volt?

2017. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kárszakértő megállapít egy javítási keretösszeget, amit a szemle megállapításaival benyújt a biztosítónak. Az vagy jóváhagyja, vagy nem.

Két lehetőséged van. Készpénzt kérsz. Ez az összeg jóval kisebb, mint az a keret, amelyet számlára fizetnének.

Pl. nálam 360 ezer forint kárt állapított meg a független szakértő, amit a biztosító el is fogadott.

Ez után arról értesítettek, hogy mehet a javítás, számlára, az avultatások figyelembe vételével, a megadott értékhatárig.

Másik lehetőség, hogy adnak 160 ezer forintot, s azzal azt csinálok, amit akarok. Akár fagyira is költhetem, az én dolgom. De ha megcsináltatom a kocsit, s az többe fog kerülni, akkor az az én bajom.

tőled azért kérnek árajánlatot, mert te magad akarod helyrehozni.

2017. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is volt kérdés vagy szó összegről amit visszautasíthattam volna.Azt is elfogadtam volna,ha kijön egy csodatévő ember és visszaállítja a baleset elötti állapotot.
2017. márc. 18. 23:33
 9/9 anonim ***** válasza:

a helyszínen, amikor a szakértő átnézi a sérült járgányt, el kell hogy mondja a két lehetőséget...vagy elfogadod a felajánlott egyösszegű kp-t, vagy számlára javíttatod...vegyes megoldás nincs.


fogadd el a kp-t, aztán úgy javítod, ahogy tudod.

telefonon semmit ne intézz, a legjobb személyesen, vagy tértivevényes levélben, esetleg e-mail..


elég zavaros magyarázatokat kaphattál, ezért írj arra a címre, ahonnan jött a levél.


sok szerencsét.

2017. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!