Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Műszakit átíratás előtt vagy...

Műszakit átíratás előtt vagy után érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés
A most kinézett kocsinak ebben a hónapban lejár a műszaki, és az érdekelne hogy átíratás előtt vagy után érdemes e a műszakit csináltatni?
2010. ápr. 8. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem majdnem minegy. Arra viszont figyelj, hogy az adásvételin szereplő dátumtól 15(?) napod van arra, hogy teljesítsd bejelentési kötelezettséged és átírasd az autót. Ha addig kitart a műszaki, akkor simán ráérsz utána is.
2010. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha hamarabb lejár a műszaki akkor, érdemesebb az előző tulajjal megcsináltatni a műszakit?
2010. ápr. 8. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd, ha van rajta friss műszaki, akkor ezt az eladó figyelembe veszi, amikor az árat megadja (tehát mondjuk 40ezerrel drágábban adhatja). Ha éppen le fog járni, akkor ennyivel kevesebb az autó ára. Nem tudom, beszéltetek-e már, illetve az ár irányár-e. Ha elfogadtad az árat korábban, akkor már hülyén néz ki, hogyha rámész arra, hogy ezért meg azért csökkentsük. Ő nem fogja szerintem bevállalni a műszakiztatást. Nyilván azt mondja azért nem, mert ennyivel is kevesebbért adja.
2010. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem még nem beszéltem /nemrég akartam csak nem vette fel/ de én is úgy gondoltam hogy ha elvállalná a műszakíztatást akkor +30.000 Ft, de gondolom belekalkulálná rendesen.


De ha lejár a műszaki, és a kocsi nincs még az én nevemen [de már megtörtént tegyük fel a vásárlás adás vételi stb.]akkor lehetséges hogy le tudom műszakiztatni?

2010. ápr. 8. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, bárki le tudja műszakiztatni. Mi is úgy szoktuk, leadjuk a szervizes ismerősnek, ő felkészíti, elviszi, visszahozza.
2010. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nah mind 1 már nem aktuális elkelt a szekér de köszönöm a segítséged.
2010. ápr. 8. 11:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!