Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rég lejárt kezdő vezetői...

Rég lejárt kezdő vezetői engedély helyett kaphatok-e még véglegeset vagy újra el kell végeznem a KRESZ tanfolyamot?

Figyelt kérdés

2000-ben sikeresen elvégeztem a PÁV-ot, elsősegély tanfolyamot és a KRESZ-t is. "A" típusú (nagy motorra) kezdő vezetői engedélyt kaptam, amit 2002-ben véglegesítettek volna.

2001-ben anyagi okokból el kellett adnom a motoromat és azóta nem vezettem. Úgy tűnt soha nem lesz szükségem már jogosítványra, így nem váltottam ki 2002-ben a véglegeset. Mivel szabálysértésem nem volt, kiválthattam volna, de úgy tűnt úgysem használnám.


Most 2016-ban újra szeretnék motort venni. Mi ilyenkor a teendő? Simán megkaphatom a végleges jogosítványt ugyanúgy, mintha csak meghosszabbíttatnám? Vagy újra el kell végeznem a PÁV-ot, KRESZ-t stb mert a kezdő vezetőim túl régi és nem lett idejében véglegesre cserélve?



2016. ápr. 19. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Fura amit írsz, hiszen a kezdő vezetői engedélyt semmi se különbözteti meg a többitől, csak nem szállíthatsz vele utast, autóval nem vontathatsz. Nincs semmilyen "véglegesítés".

Persze létezik a kategóriánál beírt 181-es kód, ami a kezdő vezetői engedély minősítés meghosszabbítása, de ehhez valamit el kell követni a kezdő időszakban.


Ha 2000-ben vizsgáztál, akkor leginkább az orvosid járhatott le. Az engedélyed már régen nem kezdő.


Tennél egy képet a jogsid hátsó oldaláról? (Takard le a számát ha zavar, bár halandó ember úgyse tud meg belőle semmit.)

2016. ápr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

elmész az orvoshoz, hogy lejárt a jogsid(persze nézd meg előtte)aztán, ha kell orvosi, akkor utána, ha nem, akkor semmi teendőd.


azt nem tudja senki, hogy te ültél e motoron, vagy nem..


.. vezettél, oszt jónapot...már öreg motorosnak számítasz.


ne szólalj meg sehol...abból csak a baj származik.

2016. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszkennelni most nem tudom, de ez van a belsejébe írva:


E.ü. alkalmassági csoport: 1

PÁV alkalmassági csoport: 4

Kezdő vezetői engedély 2002.10.20-ig

PÁV "A" kieg.

dátum: 2000.10.25


Ez van a hátulján:

"H......"

Érvényes 2000.10.25-től

2010.05.23-ig


Tehát ezek szerint egyszerűen csak meg kell hosszabbítani és kész? Nem kell "véglegesíteni"?

És az nem baj, hogy már 2010-ben lejárt? Ezért nem kell felárat vagy büntetést fizetnem, hogy azóta nem intéztem el a dolgot?

Előre is nagyon köszönöm nektek a válaszokat!

2016. ápr. 19. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, csak hosszabbítás kell.
2016. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!