Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha magánszemélytől veszek...

Ha magánszemélytől veszek autót mire figyeljek? Mi ennek a módja?

Figyelt kérdés

Konkrétan a papírdolgokra gondolok.

Eredetiségvizsgálatot ő csinálja? Ott legyek közben?

Ha adok előleget, és letagadja később? Tudom, hogy vannak a neten minta szerződések, de ha mondjuk adok 100.000 ft előleget, hiába írtam be a szerződésbe, ha letagadja, ennyi pénzért nem megyek bíróságra.

Az átíráshoz mi kell?


2015. jún. 7. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Röviden: az eredetiségvizsgálat megegyezés kérdése, vagy elviszitek együtt vagy először megveszed az autót, a szerződésnél az egyéb rovatba beleírod, ha amennyiben az eredetiségvizsgálat eredménye negatív, abban az esetben a szerződés semmisnek tekintendő. Előleget nem adsz, akkor adsz pénzt, amikor írjátok a szerződést, megírjátok, aláírjátok a szerződést, odaadod a pénzt (már ha kp), megkapod a kulcsot meg a papírokat, aztán mehetsz a dolgodra :)

Természetesen ha valaki át akar verni az ellen 100%-ig nem tudod biztosítani magadat...

2015. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Úgy tudom, hogy kötelező biztosítás nélkül nem lehet kimenni a forgalomba. Amikor a szalonból hoztam ki új autót, a kereskedő már megkötötte nekem. Magánszemély esetén ez hogy megy? Azért hazaviszem, nem? Egyáltalán nem is kell, hogy a nevemen legyen ahhoz, hogy biztosítást kössek rá?
2015. jún. 7. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

köthetsz rövididejű,alkalmi biztosítást is, abból senkinek nem származik kára..

ha veszel egy még érvényes műszakis autót, annak kellene biztosításának is lenni.

az eredetvizsgálatot a vevőnek tanácsos elvégeztetni, a suskust elkerülendő.

előleget miért is adnál, hogy ne adja el másnak?

azt nem kell beírni a szerződésbe, az nem érdekli a hatóságot.én mindenesetre nem adnék.


előbb vedd meg aztán kérdezd újra.

2015. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A biztosítás az eladás pillanatáig érvényes!


neten, helyben tudsz kötni újat, kinyomtatod az igazolást és már mehetsz is. Befizetni ráérsz később is.

2015. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!