Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igazoltatásnál néznek még...

Igazoltatásnál néznek még biztosítást?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy már nem foglalkoznak vele, csak ha pl. balesetet okoz az ember.
2015. jún. 1. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A számítógépes adatbázisok "titkot" elárulnak, ha a kérdezőnek van hozzáférése azokhoz, márpedig a rendőrségnek van.

Igazoltatásnál azért nem szokták kérni a biztosítást igazoló dokumentumot, mert tudják, hogy van, de azt is, ha nincs.

Sőt a számítógépes rendszernek köszönhetően az autó leállítása nélkül betekinthetnek az adatokba, elegendő csak a rendszámot beütni a masinába (autó típus, szín, műszaki vizsga érvényesség, kötelező biztosítás, tulajdonos, üzembentartó, körözés alatt áll-e, stb)

2015. jún. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha elfelejtettem befizetni, és kifutottam az időből(nem küldtek csekket és teljesen elfelejtettem), akkor az azt jelenti, hogy nincs biztosításom?
2015. jún. 1. 01:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs biztosításod, és nem is a rendőrségtől kell elsősorban félned, hanem a biztosítótól.

A biztosító fedezetlenségi díjat számol, ráadásul napi szinten, s visszamenőleg is megpróbálja azt behajtani...

A rendőr leveszi a rendszámot (kötelező nélkül nem mehet forgalomban az autó) megbüntet, ha lebuksz, a biztosítónál meg jól tudják, hogy nincs biztosításod, számláznak szorgalmasan, s ha bajt csinálsz, még azt is neked kell rendezni kötelező nélkül.

Nem mentség, hogy nem küldtek csekket, neked, nekünk kell időben rendezni a számlát.

2015. jún. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne törődj a biztosítással.. csak a másik, esetleg vétlent szívatod. A rendőr meg a munkáját végzi az adófizetők pénzén..akik elvárják tőle az adóforintjaikért cserébe, hogy kiszürje az elfelejtőseket..(is)


ha véletlenül ütközöl, és nincs biztosításod, ne tudd meg mekkora tortúra..és sokszorosába kerül a kártérítés..(is)

2015. jún. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


És ha elfelejtettem befizetni, és kifutottam az időből(nem küldtek csekket és teljesen elfelejtettem), akkor az azt jelenti, hogy nincs biztosításom?"


Igen, ha kifutottál az időből, akkor nincs.

Nem tudom, nálunk mi a gyakorlat, de ausztrál rendőröket mutató ism. terj. sorozatokban ilyenkor a kuncsaftot be szokták vinni, a kocsi meg tréleren megy haza.


Párszor állítottak meg mostanában, de nem hogy nem kéri, de a rutinból átadott igazolást eltolja magától.

Azt mondják, polgári jogi szerződés, nem jogosult ellenőrizni.

2015. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kifutottál az időből, még akkor sem szűnik meg azonnal a biztosításod, mert van türelmi idő. Természetesen a megszűnésről már korábban levélben értesítenek, nehéz lesz nem észrevenni. Természetesen a biztosító jelzése alapján a járgányt kivonják forgalomból, és az első ellenőrzésnél bevonják a forgalmit.


"Sőt a számítógépes rendszernek köszönhetően az autó leállítása nélkül betekinthetnek az adatokba, elegendő csak a rendszámot beütni a masinába"


Sőt már gépelni sem kell, mert a kamerás autók automatikusan jeleznek ha valami nem stimmel! Egész jó a rendszám felismerő programjuk...

:)

2015. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!