Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kismotor jogosítvány vizsgáina...

Kismotor jogosítvány vizsgáinak elévülési ideje?

Figyelt kérdés
2013 szeptemberében kezdtem el a jogosítványomat kismotorra. Megvan a kresz, a rutin és a forgalom vizsgám is (2014 áprilisában lett meg a forgalom) viszont az elsősegély vizsgám még nincs meg. Még mennyi időm van befejezni, hogy ne évüljenek el a vizsgaeredményeim?

2015. máj. 21. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha jól tudom a folyamat kezdetétől 2 éven belül meg kell csinálnod az összes vizsgát, tehát szeptemberig van időd.
2015. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben! :) Köszönöm! :)
2015. máj. 21. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A KRESZ vizsga két évig érvényes, azután kell újra vizsgázni. Nem a tanfolyam kezdete, hanem a sikeres KRESZ vizsga időpontjától számold a két évet.
2015. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző kettő téved. Az elsősegény vizsga teljesen külön kategória, azt a Vöröskeresztnél kell letenni, nem a Közlekedésfelügyeleten. Ennél fogva nincs köze ahhoz, hogy te mikor vizsgáztál vezetésből, csak annyi a lényege, hogy anélkül nem válthatod ki a jogosítványt.

A "2 év van minden vizsgára" szabály csak a KRESZ, rutin, forgalmi vizsgát foglalja magában.


Tehát: az EÜ vizsga nincs időhöz kötve, bármikor megcsinálhatod, és nem is évül el sosem.

2015. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4:


Olvasd el mégegyszer, mert valamit nem értettél:


"az elsősegély vizsgám még nincs meg. Még mennyi időm van befejezni, hogy ne évüljenek el a vizsgaeredményeim?"


Szóval a kérdező azon aggódik, hogy addig húzza az elsősegélyt, amíg elévül a KRESZ vizsgája, nem az elsősegélyen aggódik.

2015. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha meg van a forgalmi vizsga sikeresen akkor ha 10 év múlva rakja le a vöröskeresztes vizsgát akkor is meg kapja a jogosítványát az akkori időpontal amivel vizsgázott!

A vizsgák a kresz vizsgával nyílnak meg és a forgalmi vizsgával zárúlnak le!


Nincs köze hozzá.. de hogy plasztikot kapjon az az az NKH nál vizsgaigazolást amivel majd mehet az okmányirodába ahoz kell a vöröskereszt egyszeri felmutatása...


Tehát ha neki nem kell a jogsi akkor nem kell nem fog elvészni azért mert nincs vöröskeresztes igazolása vizsgája! A forgalmi vizsgát kell gyorsan meg csinálni ha az meg van akkor oké minden! :)

2015. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lehet rosszúl olvastam én is de akkor a kérdés valahogy nem oké ... :D
2015. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!