Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autókra vonatkozó luxusadót...

Az autókra vonatkozó luxusadót mikortól akarják bevezetni?

Figyelt kérdés

Pontosan, hogy is akarják ezt az egész hülyeséget?

Annyit tudok, hogy ha 170 Le felett van az autó teljesítménye akkor fizetni kell évente x összeget akkor is, ha 20 éves a kocsi és szinte semmit sem ér akkor is.

Javítsatok ki, ha rosszul tudom.

Nektek mi a véleményetek erről?


2010. febr. 24. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Őszintén? Hova kell Magyarországon a 170 paci? Azt még megérteném, hogy valaki a német autópálya legbelső sávjában csapat 200-al, mert ott lehet. Akinek 170 LE feletti autója van, még ha egy kalap s*ar is a kocsi, fizessen, mint a katonatiszt. Én miért nem félek a luxusadótól? Jaa, hogy nem mercedes-el járok?! Hát ez van.
2010. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010. jan. 01-én tulajdonban, vagy lízingben lévő 170 LE feletti gépjárművek teljesítmény adójának (luxusadó), első részletét 2010 márc.15.-ig, a második részletet, 2010. szept. 15.-ig kell megfizetni. (az adóhatóság adja ki a csekket, amire befizetheted)
2010. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja és az ez évi adóbevallásod, 1042-es bevallási nyomtatványon kell feltüntetned, hogy ilyen gépjármű tulajdonosa, lízingelője vagy!!!


Az adóhatóság az Alkotmánybíróság (AB) határozatában foglaltaknak megfelelően módosította az egyes nagy értékű vagyontárgyakkal összefüggő kötelezettségek bevallására szolgáló 1042-es bevallás nyomtatványt, a hozzá tartozó útmutatót, valamint a bevallás kitöltését segítő, az APEH honlapján elérhető programját is. Aktualizálta az egyes nagy értékű vagyontárgyakat terhelő adó alapvető szabályairól szóló információs füzetet is.


Az APEH azt kéri, hogy azok, akik az APEH honlapján elérhető programmal készítik el 1042-es bevallásukat, minden esetben a legutolsó verziót töltsék le, akkor is, amikor más bevallással együtt kell teljesíteni az egyes nagy értékű vagyontárgyakkal összefüggő kötelezettséget.


[link]

2010. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pontos válaszodat. Akárhogy is kerestem nem találtam sehólsem.

Az első hozzászólonak, meg csak annyit mondanék, hogynem minden nagy teljesítményű autó többmilliós Merci, hanem rengeteg több éves nagyteljesítményű szinte semmit nem érő autó van ami csak papíron haladja meg a "korlátot" egyébként meg sem közelíti azt a teljesítményt .

2010. febr. 24. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!