Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha ma volt a forgalmi vizsgám...

Ha ma volt a forgalmi vizsgám (szerda), akkor jövőhét hétfőn már mehetek a vizsgaigazolásért?

Figyelt kérdés
Amúgy elvileg az elsősegély vizsga igazolása mellett valamilyen ezt minősítő lapot is kell vinni. Én csak egy igazolólapot kaptam eü vizsga után.
2015. ápr. 8. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem pénteken volt, tegnap már megkaptam a vizsgaigazolást.


Az elsősegélyes vöröskeresztes igazolást (nem tudom, mi a pontos neve annak a kis kártyának :o) a vizsgabiztosnak adtam még oda a vizsga előtt, és tegnap kaptam vissza a felügyeleten.

A vizsgalapot csak emlékbe kaptad meg, nem kell sehova vinni.


Viszont, ha utána mindjárt útba ejtenéd az okmányirodát, akkor oda kell az orvosi alkalmassági papír is. Szóval az nem baj, ha nálad van.

2015. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor legjobb ha minden papírt viszek magammal.
2015. ápr. 8. 11:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes rohanni, hétfőn még esetleg mondhatják, hogy holnapra lesz bent a rendszerben az adatod.

"Három munkanap" a határidő, de arra nem térnek ki, hogy kell ezt értelmezni... csütörtök, péntek, két munkanap, a harmadik lehet esetleg a hétfő, ha nincs bent az adatbázisban a vizsgaigazolásod, hivatkozhatnak erre - kedden már kész kell, hogy legyen.

Az okmányirodai átfutás ideje úgyis lesz kb 3 hét.


Elsősegély vizsgaigazolót kell vinned, személyi igazolványt, lakcímkártyát... majd az okmányirodába kell az EÜ alkalmassági lap is.

2015. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, abból nem jöhetsz ki rosszul, ha mindent viszel.


Az ügyintézési idő amúgy biztosan függ attól is, hogy hol vizsgáztál. Kisvárosban biztosan gyorsabban mennek a dolgok. Mint írtam (#1) nekem 1 munkanap volt, és nem is mondott senki 3-at. A vizsgabiztos azt mondta, hogy kedden kiállítják, így szerdán már mehetek érte, az oktató meg azt mondta, hogy kedden egész nyugodtan bemehetek, kész lesz. Így lényegében a vizsga utáni 1. munkanapon már mindent el tudtam intézni, és csak a postát kell várnom :)

2015. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szerdai napra esett a vizsgám, és hétfőn mentem az igazolásért. Rendben meg is kaptam.

A vizsgabázisra vigyél bizonyítványt (általános, középsulis, mindegy), Vöröskeresztes kártyát, plusz személyi és lakcím kártya. Ezekkel rögtön meg is kapod a vizsgaigazolást, amivel mehetsz az okmányirodába.

Ott kérik majd az egészségügyi igazolást, 4000 ft-ot, meg persze a vizsgaigazolást (meg talán a személyes iratokat). Utána pedig 2-3 hét ha jól megy, és meg is kapod.

2015. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

...és kérni fognak vagy mobilszámot, vagy emilt..mert ezeken értesítenek.

előre írd fel egy papírra, vagy a mobilt, vagy az emilt...aztán vársz. egy hét, és jön az sms, nekem az emil.

2015. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kellene túlbonyolítani sem ezt az eljárást.

Személyi azonosítót azért kérnek, hogy megbizonyosodjanak róla, az illető jogosult az igazolás átvételére (lehet írni meghatalmazást, ha valaki nem személyesen megy be).

Elsősegély vizsgát igazoló lapot azért kérnek, mert az feltétele a jogosítvány kiadásának, de amúgy senkit nem érdekel a tanfolyam szempontjából, sehol nem kérték még.

Bizonyítványt nem kérnek, mert az már azt elméleti vizsga előtt ellenőrizték.

Telefonszámot, esetleg email címet a gyorsabb ügyintézés (értesítenek, ha megjött a jogosítvány) az okmányirodában szokták kérni, nem hiszem, hogy arra külön jegyzettel kell készülni, akinek nincs mobilja, internetje azt is kiértesítik egy-két nappal később levélben...

Az okmányirodába a vizsgaigazoláson kívül az EÜ alkalmassági fontos, igazolványokat ilyen helyekre természetszerűleg viszi az ember.


Sikeres forgalmi vizsga után a vizsgalapot a vizsgabiztos a vizsgázónak ajándékozza, sokan gondolják,l hogy azt is vinni kell... nem kérik sehol, el lehet tenni emlékbe (sikertelen vizsga esetén soha nem adja oda a vizsgabiztos, pedig olyankor lenne érdekes tanulmányozni)

2015. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmilyedn elérhetőséget, e-mailt, telefonszámot nem kértek az okmányirodában. Egyeztették a lakcímet, majd közölték, hogy arra fogják postázni. Nem volt opcionális.
2015. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tőlem kértek bizonyítványt a vizsgaigazoláshoz, és opcionális volt, hogy személyesen megyek-e a jogosítványért, vagy küldjék házhoz. Meg is kérdezték.
2015. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt tudja valaki hogy meddig vannak nyitva?
2015. ápr. 8. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!