Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Teljesítményadó, kivonom az...

Teljesítményadó, kivonom az autót, visszahelyezem. Hogy működik? Mikor róják ki?

Figyelt kérdés

A történet, vettem egy autót, de nyárig elraknám, mert télire van másik.

Kereskedőtől veszem, az ő nevén van, kivonatta az autót a forgalomból még tavaly, tehát az idei év adója az én saram lesz. Ma megcsinálta rá nekem a friss vizsgát, és az eredetvizsgát, holnap el is hozom a gépet.

200 Km-t kell lemennem érte, P rendszámom nincs, ő ugye nem adja oda, hogy résztvehessen a forgalomban vissza kell helyeztetnem, majd másnap újra kivonatom és lerakom az autót.

A teljesítményadót majd úgy róják ki, hogy erre az egy napra, meg majd nyártól megint, és télire megint nem? De akkor mikor fizetek erre az évre? Jövőre? Vagy befizetem valamikor évközben és majd jóváírják ha kivonatom? Nagyon nem mindegy, mert erős autó 3x-os adó sújtja.


2010. febr. 11. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a luxusadóra gondolsz, én úgy tudom tök mindegy forgalomban van, vagy sem a jármű. A tulajdonlása miatt fizetsz, nem a forgalomban való részvételéért. Az fizeti, aki az adott év január elsején a tulajdonosa a gépjárműnek.


maci

2010. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem így van. Az biztos, hogy ha ki van vonva akkor nem fizetsz. Kérdés, hogy az első félévet március 15.-én, a másodikat szeptember 15.-én kell megfizetni előre... A jóváírásról viszont sehol semmit nem találok... tehát ha kivonom az autót aztán visszahelyezem akkor mi van, és hogyan.
2010. febr. 12. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:

29. § Adóköteles a 125 kilowatt teljesítményt elérő hajtómotorral rendelkező személygépkocsi, az OT betűjelű rendszámtáblával ellátott személygépkocsi kivételével.


30. § Az adó alanya az a személy vagy szervezet, aki vagy amely a naptári év első napján a személygépkocsi hatósági nyilvántartásban feltüntetett tulajdonosa. Hatósági nyilvántartásban nem szereplő személygépkocsi esetén a személygépkocsi - személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti magánszemély vagy belföldön bejegyzett szervezet - tulajdonosa. Több tulajdonos esetén a tulajdonosok tulajdoni hányadaik arányában adóalanyok.


31. § (1) Az adókötelezettség a személygépkocsi tulajdonjogának megszerzését követő év első napján keletkezik.


(2) Az adókötelezettségben bekövetkező változást a következő év első napjától kell figyelembe venni.


(3) Az adókötelezettség a személygépkocsi elidegenítése, megsemmisülése évének utolsó napján szűnik meg.


... Hát ... azt hiszem ez magáért beszél :(


maci

2010. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
maci ezt eddig is tudtam :) Ezzel most mit szerettél volna elmondani? :)
2010. febr. 12. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak kérdem, hol látsz te itt olyat miszerint a forgalomból kivett autó nem adóköteles? Ha van olyan autód, ami 125kW feletti motorteljesítményű, és NEM OT-s a rendszáma (azaz nem veterán autó), akkor ADÓKÖTELES ... Ha nincs semmiféle nyilvántartásban, még akkor is ...


Tök egyértelmű: akié január első napján, ő fizet egész évre. A fizetési kötelezettség pedig az eladás napjáig vagy a megsemmisülés napjáig áll fenn. Tehát úgy vonod ki a forgalomból, ahogy akarod, amíg a te neved van a forgalmiban, az autó a tied, és fizetned is kell. Még akkor is, ha egész évben ki se tolod a garázsból. És nincs jóváírás se, ha eladtad évközben, akkor sem.

2010. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyugalom...


Itt a szabályozás nézd csak:

"Az adókötelezettség annak a hónapnak az utolsó napjával szűnik meg, amelyben a hatóság a gépjárművet bármely okból a forgalomból kivonta."


Plussz itt egy apehos állásfoglalás:


"Ha a gépkocsit évközben kivonják a forgalomból , akkor az adót a kivonás hónapjának utolsó napjáig kell fizetni. Ha később ismét forgalomba helyezik, az új tulajdonosnak a forgalombahelyezést követő hónap első napjától kell fizetnie. Amennyiben kereskedőtől veszünk használt autót, számíthatunk rá, hogy a vásárlás napjától az év végéig minket terhel ez a költség, mert költségmegtakarítás gyanánt gyakran kivonják az autót a forgalomból."


Tehát már csak az a kérdés, hogy mivel az ember előre fizet szeptemberben az év végéig, utolagosan hogyan működik a jóváírás...

2010. febr. 12. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt hol olvastad, én magát a jogszabályt másoltam be, és ott semmi efféléről nincs szó. Vagy nem egy adóról beszélünk, vagy nem hiteles a forrásod ...
2010. febr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!