Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha vettem egy autót akkor azt...

Ha vettem egy autót akkor azt átírathatom más nevére is?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem egy használt autót. Az adás vételi szerződés az eladó és én közöttem köttetett. Viszont az autót nem az én nevemre szeretném íratni hanem apukáméra, mert én nemsokára megyek el külföldre dolgozni. Az autó arra kellett, hogy ha hazajövök akkor legyen mivel járnom. Viszont amíg nem vagyok itthon addig apukám fogja néha használni és nem akarom, hogy esetleg probléma legyen abból, hogy nem az Ő nevén van. Ráadásul Neki 10-es bónusza van és még a biztosítás is olcsóbb. tehát csak az a kérdés, hogy át tudom-e apukám nevére íratni az autót attól függetlenül, hogy az adás-vételi szerződésen nem az Ő neve van? Vagy kell csinálni apukám és én közöttem egy ajándékozási szerződést?

2015. jan. 1. 22:48
 1/7 egySanyi ***** válasza:
42%
Vétel előtt nem volt tiszta, hogy ki nevére fog kerülni?? Mert akkor az ő nevére kellett volna megírni az adásvételit.
2015. jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Írhattok ajándékozási szerződést - de tudtommal - olyankor dupla illetéket számolnak fel átíráskor. A megoldás az üzembentartói szerződés.

Viszont ha apád nevén van érvényes biztosítás, akkor a második autóra csak A0-ban kötnek biztosítást, így már nem éri meg annyira a dolog.

A családtagok pedig minden szerződés nélkül is használhatják egymás autóit, csak ebből soha nincs gond.

2015. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Az autót annak a nevére tudod átírni, akinek a neve szerepel az adásvételi szerződésben, mint vevő. Ha az te vagy, akkor te lehetsz a következő tulajdonos. De apukád lehet üzembentartó, ebben az esetben az ő nevére kell megkötni a biztosítást és a forgalmiban is az ő neve fog szerepelni. De a tulajdonos akkor is te leszel.

Még valami a biztosításhoz: az, hogy B10-ben van, marha jó, de ha még mindig él a B10-es biztosítása, az új autónál A0-ból fog indulni. A B10-et csak akkor tudja átvinni, ha az előző biztosítása, amiben a B10-et elérte, megszűnik.

2015. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alapból csak annak nevére lehet írni tulajdonosként (is) az autót akinek a neve szerepel az adásvételiben. Gond nincsen így se, mert ráíratod a saját nevedre, édesapád meg lesz az üzembentartó, így a saját bónuszával ő köt biztosítást és minden egyéb költség őt terheli, neki mennek a büntik (ha mennek). Viszont az eladáshoz csak te írhatsz adásvételit. Ajándékozában ne gondolkodjatok mert arra van állami sarc és úgy tudom hogy az SZJA szempontjából is bekavar.
2015. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azért akarom apukám nevére irtani, mert most nincs semmilyen autó az Ő nevén, viszont a B10-es bónuszát tovább tudja vinni mert 4 hónapja még volt a nevén autó. Tehát így mindenképp gazdaságosabb lenne a dolog.

Tehát, ha jövőhéten megyek majd az okmányirodába, akkor nem írják át az Ő nevére, hanem kizárólag az enyémre? Mert ugye az adás-vételi szerződés az én nevemre szól.

És ha írunk egy új adás-vételi szerződést a régi tulajjal már apám nevére? Az úgy járható út?

(üzembentartóit nem akarok!)

2015. jan. 2. 23:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Írhattok új adásvételit, csak értelme nincs!

Ha megírod apáddal az üzembentartóit és egyszerre intézitek az átírást és az üzembentartót is, akkor megoszlik az illeték, te fizetsz 75%-ot, apád pedig 25%-ot, de egyébként összesen pont annyi lesz, mintha te íratnád át a saját nevedre, vagy ha egyből apád nevére kerülne. Szóval az új adásvételivel nem nyertek semmit, ráadásul, ha az eladó már bemutatta a saját példányát, akkor nem túl egészséges átírni.

2015. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"(üzembentartóit nem akarok!)"


Mesélj, mi a gond vele?

2015. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!