Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Normális az hogy egy forinttal...

Normális az hogy egy forinttal nem csökken a biztosítási díjam?

Figyelt kérdés

Két éve vásároltam az autómat. Mivel első saját autóm, automatikusan A00-ba soroltak. Tavaly az évfordulókor átsoroltak B01-be, ennek ellenére ugyan annyit kellett fizetnem.

Most megküldtek megint egy papírt, hogy a közelgő évfordulókor már B02 lesz a bónusz fokozatom. Viszont a fizetendő díj egy forinttal nem csökken.

Ez máshol is így van? Csak mert akkor semmi értelme ennek a bónusz besorolásnak.

Mindjárt kalkuláltatok is magamnak egyet, hogy máshol mennyit kéne fizetnem, mert így kvázi rákényszerítenek a biztosítóváltásra. Csak azt nem értem ez nekik mért jó... Azt gondolják, hogy a birka emberek majd nem tesznek semmit?


2014. aug. 13. 09:15
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Örülj, hogy nem emelkedik :)

Nekem emelkedne kb 4000Ft-tal az éves díjam, pedig nem okoztam balesetet. Ha felbontom a biztosítóval a szerződést, és ugyanannál a biztosítónál újra megkötöm, akkor meg 3000Ft-tal olcsóbb, mint most. Érdemes egy kalkulációt csinálni valamelyik biztosítási alkusznál. Pl:

[link]

[link]

2014. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már meg is csináltam. Kb 8000Ft-tal csökkenne az éves díjam, ha váltanék.
2014. aug. 13. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítási díj nem egyetlen változó függvénye. Lehet, hogy a B-M besorolásod változása miatt csökkenne, de ha nő az alapdíj (ami ezernyi más ok miatt lehet), az el is viszi ezt a csökkenés. Kész szerencse, hogy nem kötelező mindenkinek élete végéig egy biztosítónál maradnia és ha máshol olcsóbb, ott is megkötheted a biztosítást.
2014. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dörmögő ***** válasza:
Váltáskor figyelni kell az időzítésre. Az évforduló előtt 30-pal már be kell érkeznie az aktuális szerződés megszüntetés kérelemnek. Tehát kb másfél hónappal a biztosítás kötésének évfordulója előtt érdemes intézkedni ez ügyben.
2014. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Ma küldték meg elektronikusan a jövő évi díjamat. 61 nap múlva lesz az évforduló, úgyhogy még bőven időben vagyok.

Ami még vicces, hogy kalkuláltattam ugyan ennél a biztosítónál is. Ha most megszüntetném a biztosításomat és ugyan itt kötnék újat, már azzal is 4000Ft-ot spórolnék.

2014. aug. 13. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!