Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam a régi autómat egy...

Eladtam a régi autómat egy bontónak! A rendszámot nem vettük le róla, a forgalmi meg nálam maradt! Hogy vonathatnám ki a forgalomból?

Figyelt kérdés
Írtunk adás-vételi szerződést, de azt sajnos nem találom! Az egyetlen dolog ami a rendelkezésemre áll az az autó forgalmi engedélye. Még tavaly adtam el az autót és nemrég jött a súlyadónak a csekkje!
2009. nov. 7. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmész a területileg illetékes Okmányirodába, viszed a forgalmit és nyilatkozol, hogy az autót leadtad a bontóba.

A nyilatkozat alapján 15 napon belül kivonják a kocsit a forgalomból. Az időarányos súlyadót sajnos ki kell fizetni.

Most intéztem ugyanilyet.

2009. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Mi is így jártunk csak annyival rosszabbul,hogy se rendszám,se forgalmi..Mi úgy oldottuk meg,hogy csináltunk egy adásvételi szerződést,kitalált névvel,címmel,és igazolványszámmal.(én nem vagyok köteles leellenőrizni,hogy a vásárló valós adatokat adott meg)Az adásvételi szerződés napjáig ki kellett fizetni a súlyadót,a kocsit,kivonták a forgalomból,és ismeretlen tettes ellen eljárást indítottak..

Ennek már lassan 8 éve,és azóta már rég elfelejtettük az egészet...

2009. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
en ezzel nem dicsekednek... mindannyiotoknak szol
2009. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az okmányirodában azt a választ kaptam, hogy a bontóban kapnom kellett volna valamilyen igazolást, hogy leadtam ott az autót!
2009. nov. 11. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!