Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi értelme van a szállítólevél...

Mi értelme van a szállítólevélnek, miért kell feltüntetni a számát a menetlevélben?

Figyelt kérdés
A kocsimban több bélyegző és több szállítólevél van, azt tüntetek fel rajtuk amit csak akarok. Így nem értem ezzel mit karnak vagy tudnak kiszűrni.
2013. jún. 24. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert ez egy ilyen régi felesleges szabály. A menetlevél nem helyes kitöltése rubrikánként 10 000 forintba kerül. :)
2013. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez még a szocializmusból maradhatott így. Mindenki gyanús, mindenki bizalmatlan. A fuvarlevél (szállító, nemzetköziben CMR) lenne a lényeg, azon minden rajta van.


Egyébként, ha esetleg valakit érint, s nem tudná: nemzetköziben nem kötelező a menetlevél! A legtöbb cégnél persze használatban van elszámolás, miegyéb miatt, de nem kötelező. Volt vitám emiatt rendőrrel, felemelő élmény mikor rájön a fakabát, hogy nem neki van igaza.

2013. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Amado atya ***** válasza:

Én mindig átlósan keresztül teleírtam a "Szállított áru megnevezése" rovatba, hogy "s_z_o_c_s_k_a".


Mikor jött a hatósági érdeklődés, hogy mi az a "szocska", és hol a szállítólevél, lényegretörően csak ennyit mondtam: "Lóf***szocska. Senkinek semmi köze hozzá, mit szállítok, mivel saját árus fuvarokat bonyolítottam. (Konkrétan: színpadtechnikai berendezések).

:)

Bélyegzőből nekem is volt mindig 2-3, de a legnagyobb kiakadás a rendőr részéről akkor volt, amikor a pótkocsi forgalmiját kérte, és elétettem 4-5 darabot: "Válasszon" -ugyanis hol az egyiket, hol a másikat stb. vontattam, amíg a többi pihent. :)

2013. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Amado atya ***** válasza:
Ja, a lényeget lehagytam: Konkrétan semmi. A szállítólevélnek jobb esetben csak azért van értelme, hogy a felrakó "ojjektumból" a lopásgátló biztiboyok kekeckedés nélkül kiengedjenek, azaz nem lopod az árut, illetve a lerakóhelyen ellenőrizni tudják a darabszámot, köbmétert, litert, satöbbit.
2013. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért a szállítólevélnek van értelme, ha pl. terítőfuvarozást végzel. A nélkül le sem tudnád adni az árut.
2013. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!