Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fiat Puntom fél éve van...

Fiat Puntom fél éve van forgalomba, viszont nincs rajta biztositás! Fél évre visszamenőleg kikell fizetni a biztositást?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kaptam egy autót, (sajnos) forgalomba helyeztettem, viszont a jogsim október közepe fele lesz meg!

Az lenne akérdés hogy visszamenőleg vizetteti ki a biztósitó a biztositást???

Köszi a válaszokat!


2009. szept. 17. 12:42
 1/7 A kérdező kommentje:
A (Sajnost)- a forgalomba helyezésre irtam !!Bem az autóra! :)
2009. szept. 17. 12:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Annak örülj, hogyha csak a biztosítást fizettetik ki veled visszamenőleg. Elvileg el fog indulni automatikusan a forgalomból történő kivonási eljárás, tehát megint egy rakat pénz lesz, hogy újra forgalomba helyezzed. Én a helyedben gyorsan rendezném a kötelező biztosítást a gépjárműre!
2009. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De jogsi nélkül nem lehet biztositást kötni nemde?
2009. szept. 17. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem , a francot! Semmi köze a kettőnek egymáshoz!

Azonnal kösd meg a kötelezőt!

2009. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem is helyezték volna forgalomba, ha nincs érvényes biztosítása!

Hogy csináltad???

2009. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nmetudom nekem azt mondták mikor forgalomba helyezték hogy kössem meg rá a biztositást
2009. szept. 17. 14:05
 7/7 anonim válasza:
Az hagyján lenne, ha a biztosítást kéne utólag kifizetned. Sokkal drágább mulatság az, hogy a fedezetlenségi díjat kell a mabisz felé. Ez egy napi díjas. Egy puntora olyan 400-500 Ft/nap. Ha bemész biztosítást kötni, akkor az első gyakorisági díjhoz kötelezően hozzárendelik, így alsó hangon egy kb 80000 Ft-os díjtétel kerekedik ki belőle. Részlet fizetés erre nincs. És bármelyik biztosítónál kötöd ez így működik, törvány szabályozza. Addig viszont amíg nem kötsz rá, addig tovább ketyeg az óra a mabisz díjra.
2012. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!