Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vonóhorog felszerelés, ügyinté...

Vonóhorog felszerelés, ügyintézés?

Figyelt kérdés

Ha a kocsimra szeretnék vonóhorgot szereltetni, annak mi a folyamata? Magán a szerelésen kívül milyen vonzatai vannak, milyen papírmunkákkal, költségekkel jár?

Köszönöm!



2013. febr. 1. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megveszed a vonóhorgot, ekkor kapnod kell egy műbizonylatot. A horoggal és a műbizonylattal elballagsz egy autószerelőhöz, aki felszereli neked. Vagy ha nem ő szereli fel, akkor csak aláírja, hogy a horgot a megfelelő technológiával szerelte fel. Utána el kell vinni az autót műszaki vizsgára, itt a szokásos eljáráson kívül megvizsgálják, hogy jól van-e felszerelve a horog, jól kötötték-e be a csatlakozót. Az ott kapott műszaki adatlapon már a vontatási adatok is rajta lesznek. Ezzel és a hátsó rendszámmal elmész az okmányirodába, ott új forgalmit kell készíttetned és az ügyintéző fogja felragasztani a műszaki érvényességét jelző matricát a rendszámra. Utána pedig lehet vontatni.
2013. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tehát érdemes megvárni a következő műszaki lejáratot? Tavaly nyáron vizsgázott utoljára, és tulajdonképpen nem olyan égetően sürgős a vonóhorog. Gondolom, ettől nem lesz magasabb a következő vizsgadíj, vagy igen?

2013. febr. 1. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A vonóhorog meg van jelölve valahogy a forgalmiban? Mert nekem is van vonóhorgom(1,5- éve vettem a kocsit friss műszakival), de nem tudom, hogy azzal lett-e már műszakiztatva.
2013. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

meg van jelölve a forgalmiban, nem tudom milyen betűvel, de bentvan.

ne azt keresd hogy vonóhorog igen vagy nem, hanem vontatmány össztömege fék nélkül, ráfutófékkel, vagy hogy is van

2013. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek. Köszi, olyan van benne, hogy vontatmány megengedett össztömege ráfutófékkel, vagy valami hasonló.
2013. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor be van jegyezve
2013. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!