Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hova kell mennem és milyen...

Hova kell mennem és milyen papírokat kell elintéznem, hogy a 125 cmm-es robogómat rendszámoztassam és mennyivel számoljak?

Figyelt kérdés
Vettem egy 125 ccm-s robogót, melyet eddig segédmotornak használtam. Belföldi, papírjai rendben, direkt olyan adásvételim is van, melyben nincsen benne, hogy "50ccm", második tulaj vagyok. Esetleg van olyan cég, aki elvállalja a rohangászást, és ha igen, akkor mennyiért?

2012. dec. 3. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg rendben vannak a papírjai, akkor elviszed egy műszaki vizsgára, kötsz rá egy biztosítást, aztán az okmányirodában intézel rá rendszámot, forgalmit.
2012. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint milyen papírjai vannak rendben? Van forgalmija, van adásvételid, csak x ideje nem írattad át?
2012. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
számla van az első tulajtól és adásvételim, nameg kötelező biztosításom. akitől vettem direkt több adásvételit íratott azért, hogy legyen olyan, amiben az áll, hogy 50es, forgalmi gyanánt, meg olyat, ahol 125-ös, ha később forgalomba akarnám helyezni.
2012. dec. 3. 22:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Annak a motornak soha nem lesz rendszáma
2012. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor egész jó helyzetben vagy, a számla meg az adásvételi együtt akár jó is lehet - én az okmányirodához fordulnék első körben csak érdeklődés jelleggel, szépen elmesélném, hogy eddig csak forgalomtól elzárt magánterületen ment a gép, de szeretnél rendszámot. Tedd le az ügyintéző elé a 125-ös számlát meg az 125-ös adásvételit aztán kigondolják.


Gondolom ha eddig ötvenesként ment, akkor regadót se fizetett senki utána, amit most majd valószínűleg kérni fognak (ha még sehol sem volt forgalomban és 125 ccm, akkor ez kb. 90e HUF), meg a szokásos eljárások, mint műszaki, eredet/származás, forgalmi, törzskönyv, rendszám, átírás... Utánajárással-mindennel együtt talán 160e-170e környékén meg is állhat.

2012. dec. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!!
2012. dec. 17. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit intézned?
2012. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen, siker!!


tehát, a következő kell:

- elmebetegnek kell lenned, és ki kell fizetned 95.000 regadót

- meg kell lennie az első tulaj számlájának, majd minden adásvételinek az új(!!) adásvételi formájában ki kell lennie töltve (ahol a percre pontos dátumok vannak és az állampolgársága az eladónak, meg a vevőnek)

- én elvittem egy motoroshoz, aki ezzel foglalkozik, ő 35.000-ért hozta-vitte az okmányirodába

- okmányirodai költségek kb. 30.000,-


Ami a ciki, az a regadó, meg az újfajta adásvételi. Én 2012-ben vettem, de az akkor érvényes adásvételi régi típusú volt, így fel kellett kutatnom az előző (első) tulajt, aki volt olyan kedves és újra kitöltött egy új típusú adásvételit. Így már rendben voltak a papírok.


Egy gikszer még van (vagy több is). Amikor kötelező gépjármű felelősségbiztosítást szeretne az ember kötni, akkor azt érdemes hozzá értő emberekkel. Ha te próbálkozol belefutsz abba, hogy

1. nem új a motor, tehát van benne km, ami azt jelenti, hogy te biztosítás nélkül használtad (azt nem mondhatod, hogy ez előtt más kategóriás volt)

2. az okmányiroda akkor kezdi el intézni a dolgokat, amikor van biztosításod, de biztosítást meg csak rendszámra tudod kötni, de azt meg az okmányiroda csinálja... én nem is mentem ebbe bele, inkább profikra bíztam... végül is nem tudom hogy csinálták, de összejött!


ha van kérdés állok rendelkezésre :)


Ja, és mindenki, aki csak annyit tudott beböfögni, hogy soha nem sikerül kicsit visszább vehetnek a szájukból ;) próbálkozni kell, nem feladni.

2013. ápr. 30. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

"de biztosítást meg csak rendszámra tudod kötni"


Ez így ebben a formában nem igaz! Az ügynököm simán megírja biankóra a biztosítási szerződést (pontosabban azt amit biztosan tudunk beleírja: típus, évjárat, stb...), aztán ha megvan a forgalmi akkor bepótolja a többi dolgot! Ezért jó személyesen és nem interneten kötni a biztosítást!

:D

2013. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor gratulálok.


Egyébként értelmes biztosítási ügyintéző simán megoldja - aki azt mondja csak 3 betű - 3 szám rendszámra lehet, az vagy nem akar dolgozni, vagy nem ért hozzá. :)

Ahol én szoktam megkötni a biztosításokat (helyi K&H fiók), ott sem problémázik ezen az ügyintéző csaj.

2013. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!