Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segitség! Biztositás? (bövebbe...

Segitség! Biztositás? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
megvettem az autóm tavaly decemberbe(9-én) és nem kötöttem rá biztositást!állitolag 30 napon belül kell megkötni de anyagi gondok miatt csak január 27.én sikerült(akkor fél évre de visszaküldték a befizetett pénzt)most a biztositó azt mondja hogy fizessem be az elmaradt biztositást júliustól!kérdésem az hogy ha nem fizetem be akkor mi történik?követelhetik-e rajtam?és hogyan? aki tud segitsen!sürgös!elöre is köszönöm!
2009. aug. 11. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a visszaküldték a pénzt nem igazán értem, de talán annyira nem is szempont most.

Te januárban fél éves konstrukcióval kötöttél biztosítást. Ez értelemszerűen június 30-án lejárt. A biztosítási szerződésed alapján a lejáratot követő egy hónapig még biztosított vagy, utána a biztosítási jogviszony megszűnik, ha nem fizetsz.

Most ezért szólított fel a biztosító, hogy rendezzed a második félévet is.

Behajtani nem fogják. Nem "kötelező" a kötelező biztosítás, csak ha nincs, akkor a gépjárműved nem forgalomképes és a forgalomból is ki fogják vonni. Tehát ha nem fizeted, a biztosítási szerződésed MEGSZŰNIK, és nem használhatod az autódat, valamint a rendszámát is le kell adnod.

Sokkal többe lesz, ha ez megtörténik, minthogy most rendezd a biztosítást. Ha nem megy a féléves díj, válts vissza negyedévesre.

2009. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azért küldte vissza a pénzt,mert nem a vásárlástól számitott 30 napra kötöttem rá biztositást hanem kb 50 napra!állitolag ezért!és amit most mondott az ügyintézö,én is meglepödtem:amit én megkötöttünk január 27.én az nem érvényes,tehát töle tudtam meg hogy egész évben nem volt biztositásom!de mivel hogy üzembentartóra (én tulaj vok) kötöttük a biztositást(mert olcsobb volt) most az én nevemre kell megint megkötni a biztositást de tavaly december óta!erre lennék kiváncsi hogy ha esetleg biztositot váltanék akkor ki kellene e fizetnem ezt az összeget mert most igy elvileg nincs biztositásom?!
2009. aug. 11. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Kötelező biztosítás? Akkor hogy irattad át?
2009. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ugy sikerült átirnom hogy haladékot kaptam!ez jan 27.én járt le!ekkor jöttek az átirás költségek!ugye a biztositást is megkötöttem ezzel egyidöben!utána eltelt kb 2 hét és a postás visszahozta a pénzt amit a biztositásra befizettünk!eddig azt hittük hogy volt biztositásom és most hogy bementünk a csekket kérni mert lejárt ekkor közölték hogy nincs biztositás az autón most csináltunk egy másik szerzödést és azt mondta a nö hogy ki kellene fizetni az elözö fél évet csak joval drágábban!
2009. aug. 11. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!