Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Díjnemfizetés miatt megszűnt...

Díjnemfizetés miatt megszűnt biztosításnál visszamenőleg kell valamit fizetni, ill. mikor válthatok biztosítót?

Figyelt kérdés

A bűnöm csupán annyi volt, hogy nem kaptam csekket, ezt pedig későn vettem észre, meg is szüntették a biztosításomat 4. hóban. Újrakötöttem a Netrisken keresztül persze ugyan ott, lassan egy hónap telt el, azóta se kaptam csekket megint, pedig elvileg 9.13ig be kellene fizetni az első díjat.

Kérdésem, hogy: ezek után nem akarok náluk maradni, mikor válthatok biztosítót? Illetve, hogy visszamenőleg kell valamit fizetni? Mert most erre, 40ezer fedezetlenségi díjat írnak, ami konkrétan nekem majd egy éves díjam, hogy van ez?



2012. szept. 9. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A Díjnemfizetés miatt ,kell fizetni fedezetlenségi díjat a Mabisz' fele!


De ha van konkrét indokod akkor elvileg el tudják engedni,vagy tudják csökkenetni ezt!


Én 1 évig nem mondtam le a biztosítást a kocsiról (miközben ki vonták ideglenesen a forgalomból) és mikor újraköttetem akkor 128.000valahányszáz' Ft-ot kellett volna fizetnem (mivel volt határozatom a kivonásról) így azt bevittem,lefénymásolták,elküldték! és ebből lett 35.000Ft fedezetlenségi díj ,mivel volt indok a biztosítás nem fizetésére!

2012. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így van, a nem biztosított napok után fedezetlenségi díjat számolnak, ami lehet jó pár tizezer forint. Ha díjnemfizetés miatt szünt meg, azt kötelező ugyanott újrakötni, ahol volt a biztosítás.

Válts, vagy jegyeztess be üzembentartót és akkor megszünik a biztosításod, mivel ilyenkor az üzembentartónak kell új biztosítást kötnie.

2012. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha eladod a kocsit akkor nem. Ha évekig nem volt rajta biztosítás és újra üzembe akarod helyezni akkor igen.
2012. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De most erre a pénzre utaznak a férgek? Már nem egy embertől hallottam azóta, hogy ugyan ezt eljátszották, aki szerencsésebb az időbe észreveszi, mert kötelességem az csak nekem van, nekik nincsen. Gusztustalan. Indokom nincsen, szóval el biztosan nem fogják engedni. És már megint nem küldtek azóta se semmit, se szerződés se csekk, kell nekik a fedezetlenségi megint biztos. Be.szarok.... Év végén válthatok biztosítót ugye?
2012. szept. 9. 18:38
 5/10 anonim válasza:
velemis ugyanez a helyzet és a bitositó átadta egy behajtó cégnek
2012. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztosítót nem az év végén, hanem a biztosítási évfordulón válthatsz, esetedben majd jövő júliusban kezdheted a felmondást! Ha nem küldenek csekket, akkor miért nem sétálsz be az első fiókba, és intézed el? Csak megnézted melyik biztosítóval kötöttél szerződést az alkuszon keresztül!
2012. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem válthatsz addig, amíg ki nem fizeted a fedezetlenségi díjat. Vagy


amíg el nem adod az autót


vagy


nem jegyeztetsz be új üzembentartót.

2012. szept. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert neki az lenne a kötelessége, hogy kiküldje a csekket! Minden hülyeséggel meg tudnak keresni, csak ezzel nem. Egyébként be telefonáltam és azt mondták feldolgozás alatt van. Persze, hogy tudom hova kötöttem, ugyan oda, mert máshova nem lehet majd csak jövőre. Ja, hogy már a tényleges szerződés kötés az évforduló és akkor lehet váltani... na ezt nem tudtam, mert 6. éve ezeknél voltam eddig nem volt problémám.
2012. szept. 10. 11:00
 9/10 anonim válasza:

Gondolom az ember előbb utóbb észre veszi, hogy nem kap csekket. Neked is ugyanúgy érdeked, hogy megkapd, mint nekik. Hogy "tényleg erre utaznak-e a férgek?" NEm! Ebből az ún. Fedezetlenségi díjból ők egy fillért se kapnak, egy forintot se, hanem egyből utalják tovább a Mabisz-nak. Mind eközben pedig egy csomó pénzbe belekerülsz Neki, mire kiküldi a felszólításokat, ügyvédi leveleket usw.... Amit érdemes ellenőrizni, mielőtt homokot szórsz a szemükbe: nem-e kötöttél kedvezmény reményében e-postát, ugyanis ez esetben minden iratot csak elektronikusan tudsz elérni, vagy az e-maileden, vagy az online ügyfélszolgálatukon. ÉS persze ellenőrizd, hogy biztos csekkesbe egyeztetek-e meg. Ha mindezt ellenőrizted, és biztos, hogy nem nálad a hiba, akkor verheted az asztalt, írhatsz méltányossági kérelmet, esetek kb 3%ába talán meghallgatásra talál, ilyenkor rekonstruálják az eredeti feltételekkel a szerződésed, csak a normál elmaradt gyakorisági díjakat várják el. Ezt csak akkor igényelheted, ha 120%, hogy ők hibáztak.

Egy sokkal kevésbé bonyolult és hosszas megoldás, nem utolsó sorba egyszerűbb is, ha kijelölöd valamelyik családtagod üzembentartónak, ezt hivatalosan lepapírozzátok. Ő neki már semmi kötelezettsége nem lesz a biztosító felé, nem kell befizetni a te tartozásod, bárhol köthet új biztosítást. Rajtad se fogják keresni az elmaradt díjakat, erre ugyanis nincs protokoll. Csak abban az esetben kérhetik be, ha újra kocsi lesz a neveden.

2012. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még csekket se postáztak, milyen pénzükbe kerülök? Nekem kerül ez pénzbe csak. Semmi olyanról nincsen szó amit írsz, mondom, 6 éve zökkenőmentes a dolog azóta semmin nem változtattam. Akkor az kaszál ezzel aki kitalálta, aki kapja a pénzt! De le is sz.arom, tanuló pénznek nagyszerű volt! Igaza az ügyfélnek nem lehet igaz, kedves utolsó válaszoló?
2012. szept. 10. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!