Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha Ausztriában vásárolt...

Ha Ausztriában vásárolt használt autómat továbbadom itthon, kellek én is, hogy az új tulaj regisztráltatni tudja?

Figyelt kérdés
Elég jó állapotú Opelt vettem a sógoroktól,de én nem szeretném regisztráltatni,szétbontani meg sajnálom,egyben szeretném eladni,de nem tudom mi a teendő ha az új tulaj regisztráltatni szeretné.Akinek van tapasztalata,örülnék ha megosztaná velem.

2012. júl. 8. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy a legegyszerűbb ha kellesz és alá kell írni valamit akkor vagy gyorspostával megoldjátok vagy átfaxolgatjátok egymásnak. Szerintem fölösleges ezért utazgatnia bárkinek is hogy csak egyet aláfirkantson.
2012. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ilyen átíratásra, szerelő általi műszakiztatásra, stb szoktak írni meghatalmazást, hogy ne kelljen utazgatni x kilómétereket.
2012. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Anonim82 válasza:
A legegyszerűbb,ha az osztrák adásvételin csak az eladó adatai szerepelnek,a vevőé nem.Így akinek eladod,annak az adatait kell beírni az adásvételibe.Nekem így hozták.Viszont ha a te neved szerepel már a papíron,szerintem nehezebb ügy.Mivel még nincs a te neveden,hogy tudod eladni? De hívd fel az okmányirodát és kérd a közlekedésieket,ott adnak felvilágosítást.
2012. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anonim82,látom te megértetted a problémámat.Az adásvételin szerepel a nevem+az aláírásom,de semmi más adatom nincs rajta,ugyanúgy ahogy az eladónak sem.Elvileg regadó megfizetésére az importőr kötelezett,jelen esetben én,de arra gondoltam talán van valami lehetőség arra,hogy elindítom az eljárást,de még a névre írás előtt eladom az autót,így az új tulajdonos nevén futna tovább a dolog.Nem tudom van e erre mód,de utána fogok járni.Mivel jelenleg azt csinálok az autóval amit akarok,így gondolom egy adásvételivel el is adhatom.Osztrákban már kivonták,itthon még nem került forgalomba,így elvileg nem is létezik.
2012. júl. 8. 19:44
 5/6 Anonim82 válasza:
Csakhogy,mivel még nincs a neveden,így hivatalosan nem adhatod el.(szerintem) Valakinek a tulajdonát kell,hogy képezze.Vagy csinálj "valahogy" egy olyan adásvételit,amin csak az osztrák eladó neve szerepel,a tiéd nem.Nyomtatsz egy osztrák adásvételit és beírod az osztrák adatait.Elvileg ez nem túl hivatalos,de szerintem ezt az osztrák nem kapja meg úgysem.Mivel nála már van egy,amin te szerepelsz.De külföldről meg úgysem szólítanak fel,hogy helyezd már forgalomba az autót itthon.A magyarok elég sokat szarakodnak ilyen esetekben(is) viszont ha lesz egy ilyen papírod,akkor gond nélkül eladhatod.A typenschein mindenképp szükséges hozzá.Ez az osztrák forgalmi engedély.
2012. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez lesz a megoldás szerintem is,csak az adatait kell megszereznem,mert csak a nevét,címét tudom,sz.ig.számot,szül.hely-időt,stb. nem kellett az osztrák adásvételire írni.Ezeket elkérem emailben,mert egyébként is kellenének a kétnyelvű adásvételihez,mert mint kiderült nálunk csak azt fogadják el,vagy a hivatalos fordítást,az eredeti német nyelvűt nem.A forgalmi megvan,azzal nem lesz gond.Egyébként használtautón,racing-bazáron+apródon fent van,99es 2.5 V6 ezüstmetál Omega B sedan,ha megnézed megérted miért nincs szívem szétbontani.KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!
2012. júl. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!